Közigazgatási pert indít a VasiVíz az Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal határozatával szemben

Farkas Bazsi 2020-05-28 15:11:00
A MEKH szerint ugyanis Molnár Miklósnak nincsen meg a cég vezetéséhez szükséges vezetői tapasztalata. A közmű-szolgáltató teljesen más állásponton van.

Mai sajtóértesülések szerint megszületett a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) vizsgálatának eredménye, amit amiatt indítottak, hogy kiderüljön Molnár Miklósnak megvan e a szükséges gyakrolata a cég vezetéséhez. A MEKH szerint nincs, így a VasiVíznek 1 millió 500 ezer forint büntetést kell fizetnie, valamint 90 napot hagytak arra, hogy Molnárt leváltsák és új vezetőt nevezzenek ki a szolgáltató élére. 

A VasiVíz közleményben reagált, ezt változtatás nélkül közöljük:

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) által a VASIVÍZ ZRt-nél a vezető szakmai gyakorlatával kapcsolatos vizsgálat során hozott határozatban szereplő megállapítások a korábbi  hatósági állásponthoz képest nem tartalmaznak érdemi újdonságot. Ilyen vizsgálatot a MEKH fennállása során más víziközmű társaságoknál - beleértve a kizárólag állami tulajdonú víziközmű társaságokat - még nem folytatott.

A VASIVÍZ ZRt. a határozatban szereplő indokokat továbbra is megalapozatlannak illetve tévesnek tartja, ezért a VASIVÍZ ZRt. a többségi tulajdonossal egyeztetve a határozat megsemmisítésére illetve hatályon kívűl helyezése érdekében

közigazgatási pert indít és keresettel fordul a Fővárosi Törvényszékhez.

Egyúttal felhívja a figyelmet arra, hogy a MEKH téves jogszabályi értelmezése nagyon sok Víziközmű Társaságnál (beleértve a kizárólag állami tulajdonban lévőket is) eredményezhet jogkövetkezményt.

A teljes kép megértéséhez érdemes megemlíteni, hogy a MEKH élén 2013 óta az a Dorkota Lajos áll, aki kinevezésééig a Fidesz országgyűlési képviselője volt. Hende Csaba, Szombathely fideszes parlamenti képvselője pedig nem egyszer nyilatkozta le Molnárról, hogy elárulta akkor, amikor 2019 januárjában megszavazta a szombathelyi közgyűlésben, hogy a testület napirendre vegye a rabszolgatörvény elleni határozat megtárgyalását. 

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.