Közel 600 hallgatót vettek fel az ELTE szombathelyi campusára

BZ 2019-07-25 10:22:00
Fontos információk a pótfelvételiről is.

Tegnap hozták nyilvánosságra a felsőoktatási felvételi ponthatárokat. Most derült ki, kit melyik egyetemre, főiskolára vettek fel.

Szombathelyen persze kiemelt figyelemmel kísérjük az ELTE Savaria Egyetemi Központot.

2019 nyarán az ELTE SEK-re 591 hallgató nyert felvételt.

A tavalyihoz képest ez 10 százalékos visszaesést jelent, akkor ugyanis 654 hallgatót vettek fel összesen 69 képzésre.

Jó hír viszont, hogy magasak voltak a ponthatárok. Alapképzések és az osztatlan képzések esetében nőtt a bekerülési ponthatár, melynek átlaga 353 pont volt.

A felvettek 34,5 százaléka valamelyik pedagógus szakra jelentkezett, de az ELTE-SEK tájékoztatása szerint jelentősen erősödtek a közgazdasági képzések is. A hallgatók 24,8 szézaléka ilyen szakra jelentkezett.

A jelentkezők száma a tavalyihoz képest hasonló nagyságrendet képvisel: közel 1600 fő adott be majdnem 2500 jelentkezést, közülük 788-an az első helyen jelölték meg a szombathelyi képzéseket.

A felvett közel 600 hallgató az alábbi szerint olszik meg:

  • alap- és osztatlan képzésre 444 hallgatót,
  • mesterképzésre 74-et,
  • felsőoktatási szakképzésre pedig 73 főt vettek fel.

Az egyetem tájékoztatása szerint a legmagasabb hallgatói létszám az osztatlan tanár- és tanári mesterszakokon, valamint a tanító alapszakon tapasztalható, a pedagógus képzési területre így összesen 204 főt vettek fel.

A gazdaságtudományi képzés is elképesztőt produkált, a közgazdász szakokra a tavalyihoz képest is kiemelkedően sokan, 147-en nyertek felvételt.

Felvettek eloszlása képzési területenként
Képzési terület Felvettek száma

bölcsészettudományi

86

gazdaságtudományi

147

informatikai

41

műszaki

36

művészetközvetítő

32

pedagógógusképzés

204

sporttudományi

46
összesen 591

Ha valakit nem vettek fel, avagy minden, amit a pótfelvételiről tudni kell:

A pótfelvételi jelentkezés során a Szombathelyen induló képzéseket az ELTE-karok alatt kell keresni, jellemzően úgy, hogy a szak nevében zárójelben a „Szombathely” szó szerepel. (Például: ELTE-BTK; anglisztika (Szombathely).

Az idei pótfelvételi eljárásban kerül meghirdetésre a turizmus-vendéglátás alapszak elsőként Szombathelyen, ELTE-TáTK turizmus-vendéglátás (Szombathely) szak néven.

A nyári felvételi eljárásban való részvétel szabályai:

A nyári felvételi során csak azon személy jelentkezése fogadható el, aki 2019-ben nem jelentkezett, vagy egyetlen felsőoktatási intézménybe sem nyert felvételt.

A felvételi eljárás során csak egy intézménybe és csak egy képzésre lehet jelentkezni. Valamennyi képzési szinten kizárólag önköltséges képzésre lehet jelentkezni.

Fontos, hogy a ponthatár nem lehet alacsonyabb, mint a normál eljárásban kialakult pontszám.

A jelentkezés határideje: 2019. augusztus 7. (23:59 óra)

Jelentkezés módja: csak e-felvételi keretében a felvi.hu oldalon.

A felvételi elbeszélgetéseket, valamint az alkalmassági és a gyakorlati vizsgákat augusztus 21-én tartja az egyetem, melyről a rövid határidő miatt e-mailben kapnak értesítést a jelentkezők. A vizsgák időpontjáról és helyszínéről szóló információk elérhetők lesznek A SEK weboldalán: Felvételizőknek menü / Pótfelvételi a 2019/20-as tanévre almenü

Ugyanitt teszi közzé az egyetem a pótfelvételi eljárásban meghirdetett szakok listáját is.

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.