Korszerűsítik a Maros és a Pipitér óvodák energetikai rendszereit Szombathelyen

ugytudjuk.hu 2020-11-24 14:25:27
Több, mint 200 millió forintot költenek az épületekre.

A TOP-6.5.1-16-SH1-2018-00001 számú, „Maros és Pipitér óvoda energetikai korszerűsítése” című projekt keretében felújításra kerül Szombathely két óvodája - olvasható az önkormányzat közleményében.

A beruházás eredményeként a jövőben környezetkímélő módon, energiatakarékosan és így olcsóbban üzemelhetnek a felújításra kerülő intézmények. A 231 030 000 Ft európai uniós vissza nem térítendő támogatás segítségével megvalósuló beruházás megvalósításához Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata több mint 65,6 millió Ft-tal járul hozzá. Az energetikai korszerűsítés várhatóan 2021. második félévében készül el.

A Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretében megjelent „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése” pályázati konstrukcióban sikeresen pályázott Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata a Maros és Pipitér óvoda felújítására. A projekt megvalósításával csökken az épületek energiafelhasználása, üzemeltetésük olcsóbb és környezetkímélőbb lesz.

A felújítás során a Maros óvodában elkészül a lapostető hő- és vízszigetelése. Az épület fűtési rendszerének korszerűsítése során a fűtőtestekre termosztatikus radiátorszelepek kerülnek felszerelésre. A fűtés hatékonyságát egy 58 kW teljesítményű levegő-víz hőszivattyú üzembe helyezése növeli. A hőszivattyú, valamint az épület részleges elektromos energia igényének ellátására a lapostetőre egy 30kW teljesítményű napelemes rendszer kerül telepítésre.

A projektarányos akadálymentesítés során mozgássérült parkoló, akadálymentes bejárat és illemhely is megvalósul.

Fotó: szombathely.hu

A Pipitér óvodában a lapostető hő- és vízszigetelése mellett az épület homlokzati hőszigetelése is kivitelezésre kerül. Megvalósul a korábbi felújítás során nem érintett nyílászárók cseréje, valamint a lépcsőház energetikailag korszerűtlen üvegtégla falát is hőszigetelt szerkezet váltja fel. A fűtési rendszer korszerűsítése során a régi tagos radiátorokat korszerű acéllemez radiátorok váltják fel, amelyek szabályozását termosztatikus radiátorszelepek biztosítják. Az épület elektromos energia igényének részleges fedezésére a lapostetőre egy 30 kW teljesítményű napelemes rendszer kerül felállításra.

A közbeszerzési eljárás eredményeként a nyertes vállalkozóval 2020. július 22-én megkötésre került a kivitelezési szerződés 216.095.326 Ft + ÁFA értékben. 
A kivitelezés elindult, az építési munkák a tervek szerint 13 hónapot vesznek igénybe.

Szólj hozzá!

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.