Körmenden nyert a Szedeák

Nagy Donát 2020-12-09 18:48:08
Ma jobb volt a szegedi csapat.

A Szedeák vendégként hat ponttal legyőzte a Körmendet szerdán a férfi kosárlabda NB I-ben.

A szegedi csapat a második és harmadik negyedben játszott nagyon eredményesen, amikor 51 pontot dobott és csak 36-ot kapott.

Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 74-80(19-9, 20-28, 16-23, 19-20)

Bajnokság, 1. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Török R., Boros T.

Körmend: Thames 20/3, Németh 7/3, Mócsán 7/3, Williams 4/3, Taylor 14, Csere: Mosley 14/3, Oroszi -, Takács 3/3, Tóth 2, Ferencz 3/3,

Szeged: Kerpel-Fronius G. 8/6, Govens 7, Brown 3, Dzeletovics 5, Dickey 24, Csere: Kerpel-Fronius B. 7, Keller 24/24, Mayer 2,

A BB1 beszámolója szerint a feldobást a hazaiak hozták el, majd a támadást Taylor fejezte be egy ziccerrel, pár támadás után még egyet dobott. A vendégektől Brown eladott egy labdát, amit Németh érvényesített a hármasról. A vendégek még két perc elteltével se találtak be, de Williams távolról annál inkább. Szrecsko Szekulovics kénytelen volt időt kérni a rossz kezdés miatt. (10-0) Az időkérés után még 3 pontot szereztek a hazaiak, majd három percig nem született kosár, amit Thames egy ziccerrel tört meg. Hat és fél percnyi játék után a vendégektől Kerpel-Fronius G. betalálta hármasról, mellyel a vendégek első kosarát megszerezte. Pár büntetővel és Keller hármasával a negyed vége előtt egy perccel 10 pontra felzárkóztak a vendégek. Az utolsó támadás a szegedieké volt, de nem tudtak vele élni, így maradt a tíz pontos különbség a csapatok között. 19-9

A második tíz perc elején Brown dobott egy ziccert, mely közben lefaultolták, de a büntetőt kihagyta. A hazaiaktól Ferencz, míg a vendégektől Keller talált be a hármasról. Taylor egy szép labdamenet végén zsákolt egy bravúrosat.  Majd egy jó hazai védekezés után, Mócsán triplázott. Kerpel-Fronius B. egymás után két ziccert dobott, majd a körmendiek időt kértek. Az időkérést követően egy vendég védés után, Brownt lefaultolták egy ziccer kísérlet közben, majd az egyik büntetőt dobta csak be. Pár támadást követően Kerpel-Fronius B. talált be távolról. (29-24) Dickey, majd Mayer dobott ziccert és mivel felzárkóztak a vendégek egy pontra, ezért a körmendiek időt kértek. A csapatok fej-fej mellett mentek majdnem a negyed végéig, mivel Takács az utolsó másodpercben betalált a hármasról, így két ponttal vezetett a hazai csapat. 39-37

Fotó: Egis Körmend Facebook

A szünet utáni támadásokból az elején nem született kosár, majd Dickey állhatott a büntetőhöz, ahol mindkettőt bedobta, így egyenlítettek a vendégek. Mosley kis idő alatt egy ziccert, egy büntetőt és egy triplát dobott, ezzel négy pontos előnyre tettek szert a hazaiak. Pár perc elteltével Keller sikeresen betalált a hármasról, majd Dickey zsákolt, amivel visszajöttek egy pontra. (49-48) A szegediek időkérése után kis időn belül Dickey kétszer talált be, amivel átvették a vezetést. (53-54) A Szeged tovább növelte fölényét, mivel Kerpel-Fronius G. talált be a hárompontosról, majd Keller talált be szintén a hármasról, így időt kértek a hazaiak. (53-60) A hazaiaké volt az utolsó előtti támadás, amit Thames ziccerrel fejezett be és a vendégek az utolsó támadásból nem tudtak pontot szerezni, így öt ponttal vezettek a vendégek. 55-60

Az utolsó etap első két percében nem született kosár, majd Keller talált be távolról és ezzel a mérkőzésén a nyolcadik tripláját szerezte meg a szegedi játékos. A csapatok eladták a labdát sorra, nem találtak be, kapkodtak folyamatosan, majd Mócsán dobott egy ziccert, ezzel törte meg a kosárcsendet és szerezte meg a hazaiak első kosarát ebben a negyedben. Dzeletovics is megszerezte első pontjait, miután a büntetőhöz állhatott és mindkétszer betalált. (59-65) Thames szerzett pontot, ezzel négy pontra zárkóztak, de Dickey egyből válaszolt rá, majd Dzeletovics talált be, így nyolc ponttal vezetett 3 perccel a negyed vége előtt. Körülbelül egy perccel a mérkőzés vége előtt négy pontra zárkózott a hazai csapat; majd Thames faultolt, így könnyű két ponthoz juttatta Kerpel-Fronius G., majd időt kértek a hazaiak. Thames triplázott, majd Dickey egy könnyű kosarat dobhatott rendezetlen védelem miatt. A negyed utolsó perceiben már kétségbeesetten faultoltak a hazaiak, ezáltal könnyű kosarakhoz juttatták a szegedieket, így hat ponttal nyertek a vendégek.

A mérkőzést a Szeged csapata nyerte. 74-80

Szólj hozzá!

2 év múlva már kutatók érkezhetnek Kőszegre, az ENSZ Egyetem új intézményébe

A remények szerint addigra elkészül a volt MÁV gyermekotthon 16 milliárdos fejlesztése is. De ha nem, az sem fogja akadályozni a munkát.

Szúnyogot gyérít ma a Győr-Szol

Az esti órákban jön a melegköd. 

Elkapkodták a jegyeket az ETO, Rapid Wien elleni csütörtöki, Konferencia-liga visszavágójára

Teltházas lesz a vendégszektor Bécsben, a kupában pedig az Érd az ellenfél. 

Hogyan válasszunk tökéletes esküvői ékszert?

Az esküvőd napján az öltözeted fontos részletét képezik az ékszerek is, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy valóban felejthetetlen legyen a megjelenésed.

Csatornajavítási munkák miatt lesz forgalmirend változás Győrben a Nagysándor József utcában

Megértést és türelmet kér a Pannon Víz, várhatóan 5 hétig tart a munka.

A levegőhálózat jelentősége ipari környezetben

A modern ipari környezet elképzelhetetlen jól működő levegőhálózat nélkül.

30 éve nincs gazdája az M19-es autópálya győri felhajtójának

Tulajdonosa több is van, mégsem tartja karban senki. 

Térformálás tolóajtókkal: kreatív megoldások és praktikák

Lakások belsejének átalakításakor különböző tényezőket érdemes figyelembe venni, hogy az esztétikum és a funkció harmonikus egységet alkosson.

Zalaegerszeg fideszes polgármestere Nemény András vendége volt a Karneválon

Mindketten hiszünk a korrekt párbeszédben és egymás kölcsönös tiszteletében - írta Balaicz Zoltán.

Simon Attila: Nem én fúrtam meg Vígh Ferencet

Szurkolói pletykákra regált a labdarúgó edző.

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!