Körmend - Falco a kosárdöntőben!!!!

ugytudjuk.hu 2019-06-12 20:13:00

Egis Körmend - Pécsi VSK-Veolia 97-71 (27-21, 30-23, 26-16, 14-11)
Elődöntő, 5. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Frányó P. (Bodrogváry I.)

Körmend: Thames 8, Bradford 2, Price 25/15, Ferencz 13/3, Hammonds 29/12. Csere: Csorvási 13, Németh 4, Lajsz 3/3, Takács -, Kiss B. -, Kiss M. -.

PVSK: Pongó 7/6, Taylor 21/6, Csirics 12/6, Antóni 5/3, Horti 5. Csere: Wright 5, Budimir 8/6, Demeter -, Bíró 4, Olasz 4.

Csirics triplájával indult a mérkőzés, Hammonds azonnal válaszolt. Thames hozott össze egy 2+1-es akciót, majd Antóni egyenlített. Potyogtak a kosarak, ezúttal sokkal ponterősebb volt mindkét fél, mint hétfőn. 11-6-ra elment az MTE. Triplapárbaj alakult ki, a hazaiak folyamatosan vezettek, de a PVSK sem akart lemaradni. Sőt, 18-18-nál utol is érte ellenfelét. Hammonds ziccerével zárult az első negyed (27-21).

Másfél perc után 32-24 volt az állás, időt is kért Csirke. Hiába, a különbség elérte a tízet. A vendégek továbbra is hatalmasat küzdöttek, de aztán szétesett a palánk alatti védekezésük, így 40-31-nél újra időt kért a Vasút. 48-33-nál már tizenöt is volt közte. Bradford floaterével alakult ki a félidei 57-44-es állás.

Horti centerkosarával folytatódott a mérkőzés, Price és Hammonds is egy-egy hármassal felelt. Csirics ziccerét Price távolija követte. Húsz pontra rúgott a differencia, újra időt kért a PVSK. Tomboltak a Rába-parti szurkolók, nem csoda, hiszen 83-60-ról indult a záró felvonás. A nagy kérdések már eldőltek…

Ettől függetlenül azért le kellett játszani az utolsó felvonást. A végén már lehetőséget kaptak a kiegészítő emberek is, mindkét fél figyelt arra, hogy ne legyen újabb sérülés. Ferencz hármasával harminc lett (92-63), a végén macska-egér játék folyt a pályán. Még Lajsz is betalált távolról, utána imitálta is Robin Hoodot. A körmendi szurkolók el is kezdtek üzenni a megyei rivális Falcónak. Nem véletlen, hiszen tizenegy év után újra egymással játszik a két vasi csapat a döntőben.

(BB1)

Szólj hozzá!

Mit tudhatnak a celofán tasakok és a ruhacímkék, ami kihagyhatatlan?

Kifejezetten jó hírünk van azok számára, akik szeretik a hatékony megoldásokat előnyökkel fűszerezve. Ebben a cikkben mutatunk két olyan terméket is, amik mindezeknek megfelelnek és szinte mindennaposak a kereskedelem világában.

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.