Konkurenciát kap a belvárosi Meki Győrben: KFC nyílik vele szemben

ugytudjuk.hu 2020-07-24 07:57:00
A Baross utcai étterem volt az első McDonald's vidéken, talán most először lesz igazi versenytársa a közvetlen környékén.

1988-ban pár hónappal az első budapesti McDonald's után nyílt nyitotta meg első üzletét vidéken az amerikai gyorsétteremlánc – Győr sétálóutcáján, a Baross utcán, a Hungária étterem helyén. Azóta épült még két egység a városban (közülük az egyik a lánc századik étterme volt az országban), és megjelentek más gyorséttermek is, de a belvárosban eddig nem igazán volt kihívója a McDonald's-nak.

Hiszen a konkurensek eddig leginkább a bevásárlóközpontokban jelentek meg, a történelmi belvárosban pedig (talán egy Pizza Huton kívül) nem próbálkoztak sikeresen. (Közben olvasónk jelezte, hogy pont egy KFC működött Győrben 1990-től, de ezt aztán bezárták az évtized végfelé.)

Most azonban a Mekivel átellenben, a Centrum épületében nyílik egy KFC a Baross utcán,

szóval nem csak közeli konkurenst kap a McDonald's, de tulajdonképpen rögtön a küszöbön nyitja meg az üzletét.

A Centrum – korábban Állami Áruház – épületében a múlt évtizedben egyébként kaszinó, illetve étterem és kávézó is működött, az utóbbi években azonban ismét a kereskedelemé volt a terep.

Hogy mikor nyílik a KFC, azt egyelőre nem tudjuk, de hamarosan kiderítjük!

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.