Komatits József nevét viseli az új szombathelyi vívóakadémia vívóterme

Farkas Bazsi 2020-09-26 11:48:07
Egy milliárd forintot költöttek el rá.

Komatits József szombathelyi származású olimpikon tőröző nevét viseli a vasi megyeszékhelyen pénteken ünnepélyes keretek között felavatott vívóterem - közölte az MTI érdeklődésére Babós Csaba, a Szombathelyi Vívóakadémia SE elnöke.

A csaknem egymilliárd forintos beruházással 750 millió forintnyi uniós támogatás mellett a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében elkészült, több épületből álló, több mint ezer négyzetméter alapterületű sportkomplexumban egy 12 versenypástos vívócsarnok, valamint egy asztalitenisz csarnok is található. A vívócsarnok akár kisebb nemzetközi "B" kategóriás és veterán versenyek rendezésére is alkalmas.

Babós Csaba elmondta, a Magyar Vívó Szövetség (MVSZ) 158 millió forinttal támogatta a fejlesztést, amelynek köszönhetően nem csak vívóterem, de klubszoba, fegyvermesteri helyiség, öltözők, orvosi szoba, valamint egy konditerem is szolgálja a szombathelyi vívók eredményes felkészülését.

Hozzátette, az új sportkomplexum úgynevezett "rozsdaövezetben", a belvároshoz közeli, volt ipari terület városrészi rehabilitációjának egyik elemeként létesült. Az egyesületek a várostól a sportági szövetségek által nyújtott támogatás fejében húsz évre kibérelték az épületeket, és "lelakhatják" annak összegét.

Csampa Zsolt, az MVSZ elnöke, Belügyminisztérium helyettes államtitkára a pénteki avatóünnepségen úgy fogalmazott, az új vívócsarnok huszonegyedik századi körülményeket teremt a szombathelyi vívók számára, mind a napi edzések, mind pedig az ott rendezendő versenyek ideje alatt.

Szólt arról is, hogy az elmúlt napokban Vácon, Debrecenben, pénteken pedig Szombathelyen adnak át olyan fejlesztéseket, amelyek a vívósport fejlődését szolgálják.

Vitályos Eszter, az MVSZ elnökségi tagja az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy a jelenlegi kormányzat stratégiai ágazatnak tekinti a sportot, és szavai szerint soha nem épült annyi sportlétesítmény, köztük tornaterem és uszoda, mint az elmúlt tíz évben.

Csampa Zsolt az avatót követően az MTI-nek azt mondta, szövetségük támogatja, hogy az ország több pontján a szombathelyihez hasonló regionális vívócentrumok jöjjenek létre, a vidéken tapasztalható edzőhiányt pedig szavai szerint orvosolni fogja, hogy a Testnevelési Egyetemen és a Pécsi Tudományegyetemen is folyik a sportágat érintő edzőképzés.

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.