Kisorsolta az EP-választási pártlisták szavazólapi sorrendjét az NVB

ugytudjuk.hu 2019-04-24 06:54:00
Az NVB 11 lista sorrendjét állapította meg, legfeljebb ennyi lista szerepel majd a szavazólapon.

Kisorsolta a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) keddi ülésén, hogy a május 26-i európai parlamenti (EP-) választáson a pártok listái milyen sorrendben szerepeljenek a szavazólapon. 
    

Elképzelhető azonban, hogy a listák száma végül tizenegynél kevesebb lesz, ez abban az esetben fordulhat elő, ha az ajánlások ellenőrzésénél kiderül, hogy valamelyik pártnak nincs meg a listaállításhoz szükséges 20 ezer érvényes ajánlása.
    

Az NVB hét listát (a Jobbikét, a Fidesz-KDNP-ét, a Momentum Mozgalomét, a Mi Hazánk Mozgalomét, az MSZP-Párbeszédét, az LMP-ét és a DK-ét) már korábban nyilvántartásba vett, és a határozatok jogerőre emelkedtek. Négy listát (a Magyar Munkáspártét, a Magyar Kétfarkú Kutya Pártét, az Egységes Magyar Nemzeti Néppártét és a Tea Párt Magyarországét) kedden jelentettek be. Az ajánlások ellenőrzését követően az NVB-nek legkésőbb a bejelentéstől számított negyedik napon kell a lista nyilvántartásba vételéről döntenie. 
    

Tehát ugyan csak később válik véglegessé, összesen hány jogerősen nyilvántartásba vett lista lesz, a választási eljárásról szóló törvény előírja, hogy a bizottságnak a listák bejelentésére megadott határnapon kell kisorsolnia a bejelentett listák sorrendjét. 
    

A sajtónyilvános sorsolást a testület két tagja végezte: Bozsóki Éva elnökhelyettes előbb egy urnából a lista sorszámát húzta ki, Rádi Péter elnök pedig egy másik urnából a lista nevét. 
    

A sorsolás értelmében a listák a következő sorrendben szerepelnek majd a szavazólapon: 1. Egységes Magyar Nemzeti Néppárt, 2. MSZP-Párbeszéd, 3. Magyar Kétfarkú Kutya Párt, 4. Jobbik Magyarországért Mozgalom, 5. Fidesz-KDNP, 6. Momentum Mozgalom, 7. Tea Párt Magyarország, 8. Demokratikus Koalíció, 9. Mi Hazánk Mozgalom, 10. Magyar Munkáspárt, 11. Lehet Más a Politika.
    

A szavazólapon szerepel majd a lista sorszáma, a listát állító párt (illetve több párt esetén pártok) neve és emblémája, a szavazásra szolgáló kör, valamint a listán szereplő első öt jelölt neve.
    

Az NVB pénteki ülésén beülhetett a testületbe Csáki Marianna, a Mi Hazánk Mozgalom delegáltja, aki a párt EP-listájának állítása okán kerülhetett a testületbe, amely így 16 tagúvá vált. (MTI)

Szólj hozzá!

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.

Barnamezős területekből alakítana ki új városrészeket a kormány

Szentgotthárdon és Monoron indulhatnak el az első lakásépítési projektek az Otthon Start Program keretében.

Bár Szombathely nem Hatvanpuszta, így is jönnek a zebrák

A város forgalmas közlekedési csomópontjain összesen 10 gyalogátkelőhelyet létesítenek. Soroljuk a helyszíneket.

Krakkóban aratott sikert a Krausz Ferencről szóló dokumentumfilm

A Nobel-díjas magyar fizikus életét és munkásságát bemutató alkotás a legjobb dokumentumfilm díját nyerte el a nemzetközi fesztiválon.

Cigicsempészeket fogtak a győri NAV pénzügyőrei

Az M1-es autópályán buktak meg, autóalkatrészek közé rejtették a szajrét. 

Új egészségügyi központ létrehozásáról dönt a pénteki közgyűlés Győrben

Felnőtt- és gyermek rendelő, ügyeleti helyiség és nyugdíjasklub is helyet kapna a belvárosi épületben. 

Megkezdődött a Napóleon-ház megmentése Győrben

Az ikonikus műemléképület az utolsó órában kaphat esélyt a pusztulás megállítására – háromlépcsős állagmegóvás indul.

Egy kőszegi önkormányzati képviselő feljelentette a rendőrségen a Bűnvadászokat

Bányai-Németh Gábor szerint a Mi Hazánkhoz köthető mozgalom önbíráskodást, személyes adattal visszaélést, és rágalmazást, valamint becsületsértést valósított meg.

Vitályos Eszter szúrós szemmel nézett Nagy Feróra, majd lehordta az ellenzéket

A kormányszóvivő elítélte a relativizálást, majd relativizálta a zenész botrányát. (Véleménycikk.)

Ágh Ernő feljelentést tett a rendőrségen az őt és fiát, az államtitkár Ágh Pétert SMS-ben megfenyegetővel szemben

Az SMS író azt írta, hogy reméli, áprilisban mind a ketten bitófán fognak lógni.

Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint az árrés-stop fenntartásának nincs létalapja

Szerintük a kormány által bevezetett intézkedés hosszú távon nem fékezi az inflációt, viszont súlyos károkat okoz a kisboltoknak és a hazai termelőknek.

Már országszerte igényelhető az ingyenes influenza elleni védőoltás 

A hatóságok szerint most érdemes beadatni az oltást, mielőtt az influenzavírus járványos méreteket ölt.

Pintér Bence szerint “Antal Imre bosszút áll a győrieken”

A két politikus újabb csörtéje az M19-es út felhatója miatt pattant ki.

Éjszakai pelenkák: a nyugodt alvás alapjai

Mi különbözteti meg az éjszakai pelenkákat a nappali típusoktól? Sok szülő számára a nyugalom megteremtéséről szól, de erősebb védelemre van szükség.

Komoly vasazót kaptak el a NAV-osok Szentgotthárdon

14 tonna illegális fémhulladékot foglaltak le.