Kirabolt majd felgyújtott egy családi házat egy férfi egy Vas megyei faluban

Fehér Buda 2020-07-01 07:59:00
A házban lévő széfet fel sem nyitotta, egyben vitte el a behatoló.

A Szombathelyi Járási Ügyészség lőfegyverrel visszaélés, lopás és rongálás bűntette miatt emelt vádat azzal a rovott múltú férfival szemben, aki a vád szerint 2017 augusztusában behatolt egy Vas megyei községben lévő családi házba, ahol a hálószobában lévő széfet a helyéről kicsavarozta, és ellopta a benne lévő értékekkel együtt.

A vádlott a széfből, és a ház különböző szobáiból összesen több mint 2,5 millió forint értékű ékszert, készpénzt, gázolajat, diktafont, gépjármű indító kulcsokat tulajdonított el. Ezt követően a vádlott a lakóházban gázolajat locsolt szét, és meggyújtotta. A vádlott által okozott tűz miatt a lakóház egy része kiégett, és az ott lévő ingóságok is elégtek.

A rongálással a vádlott több, mint 34 millió forint kárt okozott. Ezt meghaladóan a vádlott 2017 őszén engedély nélkül lőfegyvereket, valamint lőszereket szerzett meg, és azokat Vas megyei lakásán tartotta. Az engedély nélkül tartott fegyvereket és lőszereket a nyomozó hatóság a vádlottnál tartott házkutatás során lefoglalta.

A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottal szemben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Szólj hozzá!

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.