Kifogásolt a levegő minősége Szentgotthárdon

Farkas Bazsi 2020-01-03 11:54:00
Magas a szállópor.

Többfelé továbbra is rossz a levegőminőség a magas szállópor-tartalom miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ pénteken a Facebook-oldalán.

   

A tájékoztatás szerint hét településen kifogásolt a levegőminőség. Ezek: Hernádszurdok, Kazincbarcika, Pécs, Putnok, Sajószentpéter, Szentgotthárd és Várpalota.

 levegőminőség esetén elsősorban légúti tünetek - például köhögés, nehézlégzés, légúti irritáció - jelentkezhetnek az erre érzékeny lakosságcsoportnál.
   

Azt írták: a fűtési időszakban az ország bármely pontján kialakulhat kedvezőtlen levegőminőség, főleg a csapadékmentes és szélcsendes napokon. A legfontosabb légszennyezők a kisméretű aeroszol részecskék, melyek elsősorban a helytelen lakossági tüzelés, illetve egyéb égési folyamatok során keletkeznek.

Szólj hozzá!

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.

Elhalasztják a hétvégi Balaton-átúszást

Jöhet zivatar és szaharai por is.

Magyar konzulok segítik a szurkolókat a nemzetközi kupameccseken 

Cipruson és Örményországban is lesz magyar jelenlét.

Így ömlik a magyar pénz Ukrajnába

Most épp áram formájában.

Hogyan ápold tudatosan a hajadat egész évben?

Vajon mennyire befolyásolja a mindennapi megjelenésedet a hajad ápoltsága? Az évszakok változása új kihívások elé állítja a hajunkat, ezért fontos, hogy mindig a megfelelő megoldásokat válasszuk.

Ingyen vizet oszt a MÁV-csoport a hőség miatt

Harmadfokú riasztás van érvényben.

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.

Mi ez hagymás bab? Nem, krumplis hal!

Könnyű nyári recept a Szigetközből.