Kiderült, miért kellett mennie a 96 lucfenyőnek a 87-es főút mellől Gyöngyösfaluban

Fehér Buda 2019-07-13 09:59:00
A múlt héten döntötték ki őket, a helyiek nagy felháborodására.

Pont egy hete jártunk Gyöngyösfaluban, miután egy olvasónk szólt nekünk, hogy rengeteg, 5-6 méteres lucfenyőt döntöttek ki a 87-es főút mellett. Olvasónk szerint egészen pontosan 96 fenyőt vágtak ki, ami miatt felháborodtak a környéken lakók. Az egyik helyi lakos a múlt héten azt mondta, állítólag betegek voltak a fák, ám több, szemmel láthatóan elszáradt nyírfát azonban továbbra is hagynak az út mellett állni, azokat nem vágták ki. Cikkünk megjelenése után megkerestük a Magyar Közutat, hogy megkérdezzük tőlük, miért kellett menniük a fáknak.

Rengeteg dolog áll a fakivágások mögött

A Közút a válaszában azt írta, hogy valóban betegek voltak a fák, ami már korábban is problémákat okozott a környéken. A Közút szerint ugyanis a 87-es főút mentén Gyöngyösfalu és Lukácsháza térségében a lucfenyő fasorban egyes fák elszáradtak, illetve instabillá váltak a korábbii években, így szükséges volt bizonyos fák kivágása.

Azt is megtudtuk, hogy a fennmaradó állományt megvizsgálták, a fenyők jelentős részén láthatóak voltak a túlkorosodás jelei, számos egyednél pedig a faj legjelentősebb kártevője, a betűzőszú is felbukkant A Közút azt mondja, hogy ez már önmagában indokolja a fertőzött fák mielőbbi eltávolítását.

Azt is elárulták, hogy az időjárás sem kedvezett a fasornak, az elmúlt években több bejelentést kaptak a viharos erejű szél hatására megdőlő fákról, jelentős méretű letört faágakról.

"Összességében a fenyőfasor folyamatos károsodása, elhelyezkedése, a különálló faegyedek gyökérzetének mozgása, különösen az esős időszakokat követő instabillá válása miatt, a biztonságos közlekedés érdekében a fenyők kivágása elkerülhetetlen volt" - mondják.

Lesznek új fák a helyükön?

Arra is rákérdeztünk, hogy gondolkodnak-e azon, hogy a kivágott fákat újakkal pótolják. A Közút a válaszában azt írta, hogy a társaság a Vas megyében kezelt közúthálózat környezetében ebben az évben 840 db fát és mintegy 1000 db cserjét telepített.

Ilyenkor figyelnek arra, hogy az ősfák összhangban legyenek a közlekedésbiztonsági elvárásokkal, így például nagy törzsátmérővel rendelkező fákat útburkolat közelébe nem telepítenek. Éppen ezért a 87-es főúton a lucfenyősor helyére sem fognak hasonló fasort telepíteni, hanem a növények többségét jellemzően az útburkolattól távolabb, olyan területekre ültetik őket, ahol segíthetnek a hófúvásos útszakaszok mennyiségének csökkentésében és ezzel együtt a pályaelhagyásos balesetekből származó sérülések mértékét sem növelik.

Szólj hozzá!

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.