Kiadós eső a láthatáron, kettészakad az ország

ugytudjuk.hu 2019-09-07 08:00:00
Az ország keleti, délkeleti felén továbbra is mutathatnak 25-30 fokot a hőmérők.

Az Időkép szerint hétvégén gyakran lesz erősen felhős az ég fölöttünk, a napos időszakok ritkábbak lesznek. Többfelé és több alkalommal kell esőre, záporra, zivatarra számítani. 

Az intenzívebb gócokat kiadós csapadék és erős légmozgás kísérheti, ettől függetlenül is többfelé lesz élénk a szél.

Vasárnap napközben átmenetileg kevesebb helyen eshet, napos időszakok is főként ekkor lehetnek. Az éjszakák a sok felhőnek köszönhetően enyhébbek lesznek, a csúcshőmérséklet főként a Dunántúlon esik vissza: itt mind szombaton, mind vasárnap 18-24 fok közötti maximumokat mérhetünk, miközben az ország keleti, délkeleti felén továbbra is mutathatnak 25-30 fokot a hőmérők. Kettészakad az ország!

Hétfőn kezdetben sokfelé, majd egyre inkább az ország északkeleti, keleti felén eshet, több helyen kiadós mennyiségben. A középső és keleti tájakon továbbra is lehetnek zivatarok. A délies szél egyre többfelé nyugatira, északnyugatira fordul, többfelé erős, helyenként viharos lehet. Ősziesen hűvös időben lesz részünk, délután mindössze 17-23 fokra készülhetünk

Szólj hozzá!

„A Fidesz nem a háborútól fél. A Fidesz a magyar emberektől fél.” – Tordai Bence szerint rendeleti kormányzással akarják átmenteni a hatalmat

A veszélyhelyzeti jogrend újabb meghosszabbításával a kormánypárt egy választási vereség után is megőrizheti a kontrollt. 

Nemény András: Több forrást és több jogkört az önkormányzatoknak!

A szolidaritási adó csökkentésére, esetleges végképp eltörlésére, és a helyi tömegközeledés központi költségvetésből való támogatására irányuló lobbiba kezdett 10 másik városvezetővel együtt a szombathelyi polgármester.

Megkezdődik a galambbefogás Szombathelyen

A Domus Üzletháznál, a belvárosban és a Gazdag Erzsi Óvoda területén folyik a galambtalanítás.

Magyarországon az egészségügyi kiadások 30%-át a lakosság állja

Olyan mértékben használjuk a magánegészségügyi szolgáltatásokat, hogy azzal Unió 7.-8. helyén állunk.

Téli álomra készül az Adyvárosi-tó Győrben

A szakemberek kiemelték a szökőkutat és a Csapásirányt. 

Ha péntek: akkor programajánló!

Rally, via ferrata, Bon Jovi tribute, hétvégi termelői és kézműves vásár a felhozatal Győr környékén.

Az online vásárlás kényelme

Gondolkodtál már azon, hogy milyen kényelmet nyújt az online vásárlás?

Fájhat a foguk a sárváriaknak, hétvégén nincsen fogorvosi ügyelet a városban

Szombathelyen próbálkozhatnak az ellátással, de igen csak kérdéses, hogy enyhítik-e a fájdalmukat.

600 diákot vezényeltek ki Sárváron, hogy meghallgassák Áder János előadását

A köztársasági elnök a fenntartható fejlődésről beszélt.

12 milliónyi csempész cigivel bukott meg egy román kisbusz sofőrje az M1-es autópályán

Zöldségek közé rejtették a szajrét, és Angliába vitték volna. 

Megkapja Bábolna az egymilliárd forintos állami kártérítést

A település területén elhantolt állati tetemekért cserébe fejlesztési pénz érkezik a kasszába.

Évezredes dogmát írna felül a DK: eltörölné a gyónási titkot pedofil ügyek esetén

A párt szerint a gyermekvédelem fontosabb, mint a vallási titoktartás. A javaslat kötelezné az egyházi személyeket, hogy feljelentést tegyenek kiskorúak elleni bűncselekmények esetén.

Krasznahorkai László kapta a 2025-ös irodalmi Nobel-díjat

Kertész Imre után ismét magyar írót díjazott a Svéd Akadémia. 

Győr és Szombathely polgármestere 8 másik város vezetővel együtt fordul a kormányhoz annak érdekében, hogy csökkentsék az önkormányzatok terheit

A Megyei Jogú Városok Szövetségének heti ülésén további partnereket keresnek az érdekérvényesítéshez.

A modern geometrikus lámpák vonzereje

Elgondolkodtál már azon, miért vonzódunk annyira a geometrikus formákhoz a belsőépítészetben?