Kezdődik a győri Eötvös park felújítása

Pintér Bence 2020-06-25 09:39:00
A héten megkezdődött a Kazinczy Gimnázium szomszédságában fekvő park átfogó felújítása, az önkormányzat fiatal alkotó köztéri alkotását is elhelyezné benne.

A héten megkezdődött a győri Kazinczy Gimnázium szomszédságában fekvő Eötvös Park átfogó felújítása, a városháza győriek ötleteit is várja – derül ki a városháza közleményéből.

A projekt keretében egy ésszerűbb útvonalhálózat jön létre a parkban, a tereprendezést követően pedig új utcabútorokkal gazdagodik a zöldterület. Helyet kapnak új padok, felújítják a játszótéri eszközöket, és kerékpártárolót is kialakítanak. Bővülnek a sportolási lehetőségek: futópálya épül, egyúttal az idősek játszóterét is gumiburkolattal látják el. A zöld környezet további bővítése érdekében jelentős mennyiségű növényt ültetnek el, amelyekről az újonnan telepített automata öntözőrendszer gondoskodik.  A park közvilágítása hangulatos kandeláberoszlopokkal újul meg.

Dr. Dézsi Csaba András polgármester elmondta: „A belvárosi park megújításában a fiatal győriek segítségére is számítunk, hiszen hamarosan ötletpályázatot hirdetünk negyven évet be nem töltött pályázók számára köztéri alkotás tervezésére. Az eddigi funkciókat bővítve szeretnénk a parkot élettel megtölteni, hogy mindenki jól érezze magát az új, fiatalos környezetben. Két hónap múlva egy megújult belvárosi zöldterületet adunk vissza a győrieknek.”

A munkálatok várhatóan augusztus végéig tartanak, a felújítás idejére a park zárva tart.

Szólj hozzá!

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

A megengedett azbeszt határérték 292-szeresét mérték a szombathelyi Oladi Platón

Április 8-án készült el a Síp utcán mért koncentráció szakvéleménye, a sajtót és a lakosságot csak április 13-án értesítette a Kormányhivatal.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.