Kevesebb lett, de továbbra is aggályos a káros tartalom a Való Világban

Vágvölgyi Bálint 2019-03-06 14:22:00
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság vizsgálta a műsort.

A korábbi évadokhoz és a mostani szezon kezdetéhez képest is kevesebb káros tartalom jelent meg az RTL II-n futó Való Világ-szezon második felében, de ezeknek a műsor elején észlelt kimagasló száma továbbra is aggodalomra ad okot - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szerdán az MTI-vel.

Az olyan, gyermekekre káros tartalmak, mint a trágárság, a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás előfordulását vizsgáló barométerük szerint a kilencedik évadban már "csak" kétpercenként hangzott el durva kifejezés.

Az NMHH idén is heti rendszerességgel vizsgálta a Való Világ powered by Big Brother műsor 22 óra utáni összefoglalóit és a BeleValóVilág powered by Big Brother című éjszakai kísérőműsort. Az előző nyolc évad tapasztalatai szerint  a "VV-barométer" hat változó - a szexualitás, a szexuális kontextusban megjelenő meztelenség, a trágár kifejezések, a dohányzás és a direkt, illetve indirekt módon feltűnő alkoholfogyasztás - alapján vizsgálta a műsort.

A tavaly november 4-én indult széria első hat hetében kiugróan sok trágár kifejezés hangzott el a műsor összefoglalóiban: a második héten 306, a harmadikon 299 - vagyis nagyjából percenként hagyták el obszcén kifejezések a villalakók száját. A széria második felében észrevehető arányban, mintegy felére csökkent ezek előfordulása.

Zsuzsunak esett VV Reni: "Oda szarsz, ahol eszel!"

ugytudjuk.hu igencsak hangos volt a Való Világ 9 villája az elmúlt adásban. Reni és a vasi lány, Zsuzsu eddig sem kedvelték egymást, ez a feszültség pedig végül akkor szabadult el, amikor Zsuzsu megkérdezte Adritól, hogy milyen teát készítsen neki, de helyette Reni válaszolt.


Az előző, 2016-ban sugárzott szériához képest jelentősen, több mint ezerrel kevesebb trágárságot tartalmazott a sorozat: az összes összefoglalót tekintve 3579 helyett 2438-at. Két évvel ezelőtt, a nyolcadik évadban nem volt olyan adáshét, amelyben száznál kevesebbszer káromkodtak volna.

Az éjszakai kísérőműsor is ijesztő kezdő adásokat produkált az új szériában: az első héten 90 alkalommal hangzott el káromkodás, a második héten 149-szer. A sorozat második felében a legmagasabb esetszám már csak 27 volt, ugyanakkor a szex és az erotika is kiugróan gyakran jelent meg az adások első három hetében.

VIDEÓ - VV Zsuzsuék megint ledobták a textilt

Party hard.


Az összefoglalókban az első héten 97, a másodikban 122, a harmadikban pedig 59 alkalommal bukkant fel ilyen típusú tartalom. Az első héten volt olyan adásnap, amikor 34 alkalommal volt utalás vagy konkrét erotikus tartalom a műsorban - írták, jelezve, hogy ez másfél perces átlagot jelent.

A Való Világ 8 összefoglalóiban is az első három hét adta a legmagasabb számokat a kategóriában, de akkor a problematikus elemek jóval ritkábban fordultak elő: 49, 34 és 46 alkalommal. A legutóbbi évadban a számok az esti és az éjszakai műsor esetében fokozatosan csökkentek az évad közepe felé haladva, majd a hetedik héttől meredeken visszaestek.

A kutatás szerint a direkt és indirekt alkoholfogyasztás megjelenése az egész évadban szembetűnően alacsony volt. Az összefoglalókban az alkoholfogyasztást mutató képsorok száma az első hét kivételével 12 alatt volt, míg az éjszakai műsorban például november 4. és január 5. között egyáltalán nem volt ilyen jelenet.

Parádés tévétörténeti pillanat: egyszerre négyen parittyáztak a ValóVilág villában!

Szinkronparittya!


Ez a trend jelentős csökkenés a 2016-os számokhoz képest, akkor 361 alkalommal mutattak be ilyen típusú tartalmakat az esti összefoglalókban, míg két évvel később ez a szám nagyjából az ötödére csökkent (66 eset). Mindkét szériában a nyitóhéten mutatták a legtöbb ilyen problematikus képsort: 2016-ban 56-ot - szűk ötpercenként -, míg 2018-ban mindösszesen 15-öt, vagyis nagyjából negyedóránként egyet.

Az italozásra utaló vagy azt pozitív színben feltüntető jelenetek aránya szintén elenyésző volt, az összefoglalókban húsznál, az éjszakai műsorokban négynél kevesebb - ez alól az összefoglaló első hete jelentett kivételt több mint negyven megjelenéssel. 2016-ban a heti 21 volt a legmagasabb esetszám; a heti átlag akkor 13,3 volt a mostani 9,1-hez képest - állapította meg az NMHH.

A villalakók úgy lesokkolódtak VV Zsuzsutól, mint akik még életükben nem láttak nőt

Azt mondjuk így már nehéz eldönteni, hogy a műsorszám, vagy a reakciója a döbbenetesebb.


Bár a nemrég véget ért sorozatban az aggályos tartalmak előfordulása folyamatosan csökkent, a széria elején észlelt kimagasló számuk továbbra is aggodalomra ad okot, főleg annak tükrében, hogy a Való Világ kilencedik évadának nézettségi mutatói még mindig a 13 és 17 év közötti korosztályban a legmagasabbak - áll az összegzésben.

Az NMHH közölte: a barométerrel a tudatos médiafogyasztás fontosságát és az aggályos, káros tartalmak jogszabályokon túlnyúló, ártalmas hatását kívánja bemutatni. A részletes adatsorok az NMHH honlapján elérhetőek. A részletes adatsorok az NMHH honlapján elérhetőek.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.

Pintér Bence: a közétkeztetésben is a 16 év alatt kialakult piaci torzulásokkal kell szembenézni

A polgármester szerint az új közbeszerzést úgy alakították át, hogy több szereplő is versenybe szállhasson, ugyanakkor több eljárásban jogorvoslat miatt még nem hirdethetnek eredményt.

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.

Irodalmi estek, sárvári Korda koncert, és körmendi májusfa kitáncolás 

Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.

Több mint 10 milliárd forint állami támogatást kapott hat év alatt az ETO FC akadémiája

A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.

Régi dallamok töltik meg a folyók városát: először rendezik meg a Győri Régi Zenei Hetet

Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.

Rápli Róbert: Az M86-os és az M87-es fejlesztése nem maradhat el!

Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.