Két kutya lett az angliai nagy fogyás idei győztese

Fehér Buda 2018-12-14 07:32:00
Meg is jutalmazták őket a kemény munkáért.

Egy angliai állatkórházban minden évben megrendezik a nagy fogyást, így próbálják rávenni a gazdákat arra, hogy figyeljenek jobban oda az állataik egészségére. Idén két kutyának sikerült a nagy bravúr, 12 hónap alatt ledobták a testtömegük 25 százalékát. Borris, egy nagyra nőtt spániel például 28 kilóról nagyjából 21 kilóra fogyott. Versenytársa, egy Sadie nevű labrador 42 kilóról fogyott 31 kilóra. 

Borris gazdája bevallotta, hogy nem volt szíve megvonni a jutalomfalatokat a kis kedvencétől. A kutya viszont nagyon gyorsan meghízott, egy idő után már ismeretlenek is megállították őket az utcán, hogy fogyási tanácsokkal lássák el a négylábút. Azért Borrist sem kell félteni, a gazdája azt mondja, hogy a kutya egyszer kizabált egy teljes szekrényt, ameddig nem figyeltek rá, de az is előfordult, hogy megcsócsálta az egyik rokon műfogsorát. 

Úgy tűnik, Borris is örül, hogy ő az év egyik legnagyobb fogyója. Az állatnak nemrég még szó szerint a földig ért a hasa, ezért sétálni sem tudott. Most már viszont imád hatalmas sétákat tenni a gazdájával. A családnak van egy macskája is, aki kihasználta, hogy a spániel eddig nem tudta megkergetni. A cirmos ugyanis rendszeresen megverte a kutyát, majd elmenekült a helyszínről. 

Sadie gazdája is hasonló átalakulásról számol be. A labrador a testesebb évei alatt utált sétálni, most már viszont az ajtónál várja, hogy a nyakörvére akasszák a pórázt. 

Az állatkórházban azt mondják, hogy az állatok elhízása hatalmas probléma a szigetországban. Egy felmérés kimutatta, hogy az angolok kedvenceinek 40 százaléka túlsúlyos a mozgáshiányos életmód és a túl sok kaja miatt. Borrisnak és Sadie-nek azonban már nem kell emiatt aggódniuk, a nagy fogyásukkal egy nyaralást nyertek a családjuknak, ami mellé egy évre elegendő kutyaeledelt is kaptak.

(Daily Mirror)

Szólj hozzá!

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.