Nemény András, az Éljen Szombathely! polgármesterjelöltje és Németh Ákos képviselőjelölt tartott sajtótájékoztatót a KISZ-lakótelep egyik játszóterén. A Károly Róbert utcában még Gyebrovszki János alapította azt a játszóteret, amit mára annyira leromlott állapotba került, hogy halaszthatatlan volt a felújítása.

Nemény András polgármesterjelölt elmondta, balesetveszélyes volt, így bár a gyerekek szívesen használták volna még, el kellett bontani.
Az Éljen Szombathely! vezetésével 30 millió forintot különítettek el nagyobb fejlesztési problémákra és játszótér alakításra, így a Parkerdő Lakóparkban egy teljesen új játszótér épülhet. 30 millió forintot pedig hat játszótér felújítására különítettek, ahol a lakók kérésére játszóelemeket cseréltek, mert balesetveszélyessé váltak.
"Elkötelezettek vagyunk a játszóterek felújítása iránt" - mondta, majd megjegyezte: Szombathely 72 játszóterének a fele felújításra szorul, ennek ellenére a Fidesz nem biztosított forrást a fejlesztésre, a jelenlegi játszótéri fejlesztést is leszavazta, amikor javasolták.
Nemény szerint, ha a Fideszen múlik, a Károly Róbert utcában sem lett volna felújítás.
A Károly Róbert utcai beruházás egyébként 10,5 millió forintba került.

Németh Ákos, az Éljen Szombathely! képviselőjelöltje elmondta, hogy a KISZ-Lakótelepért Egyesület kérte fel, hogy segítsen nekik a játszótéri felújításban, ugyanis nemcsak itt, de a Kőrösi Csoma Sándor utcában is folyamatban van egy hasonló fejlesztés, ahol közreműködött.
Elmondta, ott egy 2 millió forintos beruházás során telepítenek egy új játszótéri elemet, hamarosan azt is birtokba vehetik a gyerekek.

"A lányom 12 éves elmúlt, őt már jobban érdeklik a youtube-erek, mint a hinta, de mi is sokat jártunk erre a játszótérre. Sok kisgyerek jár ide, szerencsére" - mondta Németh Ákos, majd Nemény András hozzátette: itt jó közösség van, tudja, hogy a lakók is vigyázni fognak az új játszótérre.
Szólj hozzá!
Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.
Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.
Jó ügyeket támogatott a 2 millió forinttal.
Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.
A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak.
Még a temetők működési támogatására is jut pluszpénz.
A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről.
Iványi Gáborék egyházának gyűjt az Egri Ügyek szerkesztősége.
A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.
Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .
A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.
Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.
Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?
A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.