Két év után került elő egy új-zélandi kisfiú orrából egy eltűnt Lego-darab

Fehér Buda 2020-08-17 09:46:30
Egy kisgyerek orra a titkok mély óceánja.

Két éves keresgélés után került elő egy eltűnt Lego-darab egy új-zélandi család otthonában. A játékszer azonban nem akármilyen helyről került elő, hanem egy hét éves kisfiú orrából. Sameer Anwar még 2018-ban, játék közben dugta fel a műanyagdarabot az orrába, amit ezután viszont nem tudott kiszedni. A kisfiú ettől megijedt, a szüleihez rohant, akiknek elmondta mi történt.

Sameer szülei egyből az orvosukhoz fordultak, aki ugyan megvizsgálta a fiút, de nem találta meg az eltűnt darabot. Az orvos ezért úgy gondolta, hogy a Lego a fiú torkában végezte, amit így lenyelt, a doktor ezért azt mondta a szülőknek, hogy néhány nap múlva majd a másik oldalon fog kijönni a játékszer.

Sameer ezután nem érzett fájdalmat, és nem is panaszkodott arra, hogy a Lego nyomja az orrát, ezért a szülők úgy gondolták, igaza van az orvosnak. Pár nap múlva el is felejtették az egészet, egészen néhány napig, amikor

egy Lego-figura keze kipottyant Sameer orrlyukából. 

A kisfiú éppen egy muffint akart megenni, amikor lehajolt, hogy megszagolja a süteményt, de túl közel hajolt, így süteményes lett az orra. A fiú anyja ezután segített neki orrot fújni, Sameer ekkor mondta azt, hogy fáj az orrürege. Egy kis erőlködés után aztán megjelent a játékszer, amit már két éve nem is láttak.

A szülők szerint a műanyag játékszert belepte valamilyen gomba, egészen undorító látványt nyújtott, amikor a két éves keresgélés után újból felbukkant. Sameer viszont annak örül a legjobban, hogy végül csak meglett a játékszer, hiszen a mai napig imád Legózni. 

Sameer szülei szerint egyébként nem ez volt az első, hogy a fiúk valamit elvesztett a saját orrüregében. Három éves korában ugyanis egyszer feldugott az orrába egy mű gyöngyöt, ám ezt az apjának végül sikerült kiszednie. A kisgyermekek körében sem ritka, hogy valami eltűnjön az orrban, a legtöbbször kukoricaszemeket, borsót, áfonyát, vagy éppen szőlőt rejtenek el a gyerekek a szaglószervükben.

Akkor sem történt volna egyébként nagy baj, ha Sameer tényleg lenyelte volna a figura kezét. 2018-ban egy orvosokból álló csapat készakarva megevett néhány Lego-szemet, ami egy-két nap múlva az ürülékükkel távozott. A dokik ezzel azt akarták bizonyítani, hogy nem okoz túl nagy bajt, ha a gyerekek befalnak néhány műanyag darabot, az ugyanis a legtöbb esetben nem okoz fennakadást az emésztőrendszerben.

Forrás: The Guardian

Szólj hozzá!

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.