Készülj Szombathely! Hamarosan nem lehet majd parkolni a belvárosban

Farkas Bazsi Varga Mátyás 2020-05-18 17:26:00
Gáz rekonstrukciós munkának állnak neki a szakemberek.

Tiltó KRESZ táblák kerültek ki ma délután Szombathelyen a Mártírok terére. Mint megtudtuk a szakemberek a jelzéseket azért helyezték ki, mert hamarosan gáz rekonstrukciós munka kezdődik a belvárosban. A kivitelezés május 21-én, csütörtökön kezdődik, ami majd bontással is jár. Elsőként csak a Mártírok terén található, a köznyelvben csak a Nagyszálló parkolójaként emlegetett területet érinti, de a szakemberek a munkát ezután az Uránia udvarban folytatják. Mint megtudtuk hamarosan a belváros lakóinak gázszolgáltatás szüneteléssel is kell majd számolniuk, de ez a hozzáértők szerint nagyjából egy hónap múlva lesz aktuális.

Úgyhogy kitartást mindenkinek. Néhány nap után igencsak fel kell kötnie a gatyáját az autósoknak, hogyha parkolni akarnak a belvárosban. Mint ismert, a vészhelyzetre való tekintettel Orbán Viktor miniszterelnök ingyenessé tette a közterületi parkolást, és mivel már a kijárási korlátozásnak is vége van, a díjtalan belvárosi parkolást sok autós kihasználta. A napokban azt tapasztaltuk, hogy szinte lehetetlen parkolóhelyet találni Szombathely belvárosában.

Könnyebbség lehet azonban, hogy nemrég megnyitott az a parkoló, ami a SZOVA beruházásaként több száz új parkolóhelyet biztosít az autósoknak a Király és a Kőszeg utca közötti területen. Bár igaz ebben a parkolóban fizetni kell a parkolásért, hiszen ez pont kiesik az ingyenessé tett kategóriából. Hogy mikor lehet vége pontosan a gáz rekonstukciós munkának arról nincs információnk.

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.