Késsel akarta kirabolni egy férfi a szombathelyi vasútállomás zöldségesét

Nagy Donát 2020-10-13 18:24:00
Felmentették, a bíróság inkább a kényszer-gyógykezelésére voksolt, de a vádlott ezzel sem ért egyet.

A Szombathelyi Járásbíróság felmentette a vádlottat az ellene felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettének kísérlete miatt emelt vád alól és elrendelte az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben való kényszergyógykezelését - írja a Szombathelyi Törvényszék.

A tényállás szerint 2019. május 20-án a vádlott megjelent a szombathelyi vasútállomás zöldséges üzleténél, kabátujjából kicsúsztatott egy kb. 10 cm pengehosszúságú kést, amelyet maga előtt tartva az eladónő felé irányított és felszólította a bevétel átadására. A sértett azonban az oldalsó ajtón kimenekült az utcára és segítségért kiáltott, miközben védekezésül egy ládák mozgatására használt kampót tartott a terhelt felé és azt kiabálta neki, hogy menjen el. A vádlott erre hátrálni kezdett, de közben többször megfenyegette az eladónőt, hogy le fogja szúrni. A sértett kiabálására a szomszédos üzletekből többen kijöttek az utcára, ezért a vádlott elmenekült, a kasszában lévő bevétel átadására így nem került sor.

Fotó: Wikipedia

A bíróság a vádlottat azért mentette fel, mert jelenleg és az elkövetéskor is személyiségzavarban és elmebetegségben szenved, szenvedett, amely képtelenné tette őt arra, hogy a cselekménye társadalomra veszélyes következményeit felismerje, illetve hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.

Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője bűncselekmény, illetve bizonyítottság hiánya miatti felmentés érdekében jelentett be fellebbezést.
A bíróság fenntartotta a vádlott Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben való előzetes kényszergyógykezelését a másodfokú eljárás befejezéséig.

A vádlott és védője e döntéssel szemben is fellebbezést terjesztett elő.

Szólj hozzá!

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.