Kellemetlen hírekkel szolgált a meteorológia, és ebben nincs köszönet

ugytudjuk.hu 2019-10-04 05:53:00
Sál, sapka? Az, bizony...

A nyugodt idő nem tart sokáig, szombaton nyugat felől nedvesebb légtömegek, este északnyugat felől pedig hidegfront érkezik. Így ezen a napon sok lesz a felhő fölöttünk, inkább csak délen szakadozhat fel a felhőzet. Északon többfelé, délen kevesebb helyen fordulhat elő eső, zápor.

A hőmérséklet is ennek megfelelően alakul: északon helyenként alig lesz melegebb 10 foknál, míg délen 17-18 fokig melegedhet a levegő. Többfelé feltámadhat a nyugati-délnyugati szél.

Éjjel esővel, záporokkal és feltámadó északnyugati széllel hidegfront érkezik, vasárnap így kifejezetten szeles, hűvös időre, mindössze 11-15 fokos maximumokra számíthatunk. Északnyugat felől felszakadozik a felhőzet, kisebb eső, zápor egy napközben inkább már csak egy összeáramlási vonal mentén alakulhat ki, nagyjából az Eger-Szolnok-Szeged tengely mentén.

Az észak felől érkező sarkvidéki eredetű levegő kedd hajnalra jut nyugalomba, előtte még hétfőn többfelé lesz élénk az északkeleti szél. Marad a szokatlanul hűvös idő, 15 fok alatti legmagasabb hőmérsékleti értékekkel. Kedd hajnalra leáll a szél, kiderül az ég, így meglehetősen hideg lesz,

többfelé gyenge fagy is előfordulhat.

Az Időkép szerint napközben az áramlás délire, délnyugatira fordul, ezzel együtt enyhülés veszi kezdetét, a hét közepétől egyre többfelé meghaladjuk a 15 fokot, és az éjszakai fagyok is megszűnnek.

Szólj hozzá!

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.