Fontos idegenbeli Falco-siker

Vágvölgyi Bálint 2019-03-20 19:42:00
Kecskeméten győztek Govensék.

KTE-Duna Aszfalt - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (21-26, 23-21, 13-25 23-23)

Bajnokság, 23. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Farkas G., Nyilas I. (Dr. Gencsev P.)

KTE: Wittmann 14/9, Green 2, Mészáros 11/3, Dramicsanin 14/6, Karahodzsics 13. Csere: Dimics 2, Djeraszimovics 15, Molnár D. 2, Kucsera 3/3, Molnár M. 4, Plézer -, Fülöp -.

Falco: Govens 13/3, Perl 19/3, Balmazovics 5/3, Bruinsma 8/3, Reddic 18. Csere: Curry 9/3, Váradi 14/3, Tóth N. 6, Bíró -, Hódi 3/3, Körmendi -.

Két csalódott csapat találkozott egymással a Messzi István Sportcsarnokban. Perl vezérletével a Falco kezdett jobban, a második perc végén 2-9 volt az állás - írja a BB1, kosaras szakportál. Éledezett a KTE, az első negyed derekán 15-17-ig zárkóztak a hazaiak. Reddic vette vállára a csapatát, a tízedik perc Green ziccerével zárult (21-26).

Másfél perc alatt Bruinsma, Curry és Tóth is betalált a vendégektől, 21-32-nél idő kért Forray. Váradi és Curry triplájával már tizenhét volt közte, 0-12-es szériát futott a Falco, jött is az újabb időkérés. Dramicsaninék 7-0-val visszajöttek tízre, ekkor már Okorn hívta magához övéit (28-38). A hajrában egészen háromig csökkent a differencia, a félidőben 44-47 állt a táblán.

Két gyors Reddic-kosárral indult a második játékrész. Perl nagyot játszott, szép lassan visszatornászta tízre a különbséget a Falco. A 24. percben, 49-59-nél időt kért Forray. Hiába, újabb 0-7 után megint tizenhét lett a különbség. Reddic már tizennyolcnál járt, 49-68-nál újabb timeout következett. A záró felvonás 57-72-ről indult.

A Kecskemét védekezése csődöt mondott, gyengén kosárlabdáztak Wittmannék. Hiába próbálkozott mindennel Forray mester, ma nem volt ellenszer a Falco játékára. Kosárra kosár volt a válasz, a negyedik negyed döntetlennel zárult, így összességében ilyen arányban is megérdemelten nyert a Szombathely.

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.