Kásler Miklós szemében a szociális dolgozók továbbra sem léteznek

ugytudjuk.hu 2020-06-06 12:10:00
Az LMP petíciót indított, hogy a dolgozók megkapják az 500 ezer forintos bérkiegészítést.

Közleményt küldött szerkesztőségünknek Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. Ezt változtatás nélkül közöljük.

Kásler Miklós három hónappal az eredeti bejelentés után végre elárulta, hogy kik lesznek jogosultak az egyszeri ötszázezer forintos bérkiegészítésre: a miniszter szavaiból kiderült, hogy a béremelés mintegy százhatvanezer embert érint a betegszállítóktól, az adminisztratív munkatársakon keresztül az egészségügyi szolgáltatók főigazgatói és gazdasági igazgatói posztjáig, kivéve a szociális dolgozókat.

Sajnos odáig jutottunk, hogy a kormány nem levegőnek nézi a szociális dolgozókat, hanem kifejezetten sértegeti őket: teljesen egyértelmű, hogy legalább annyira, ha nem jobban a szociális dolgozók is ott harcoltak a járvány frontvonalában, mint a Kásler Miklós által felsoroltak, mégsem ismeri el a munkájukat a kormány.

Az LMP szerint a szociális dolgozók kihagyása a bérkiegészítést kapók köréből józan ésszel felfoghatatlan igazságtalanság. A párt ezért petíciót indított, hogy az amúgy is méltatlanul alulfizetett dolgozók legalább ezt az egyszeri juttatást kapják meg. A beremelest.hu oldalon elérhető petíciót két hét alatt majdnem húszezren írták alá, ezzel is bizonyítva, hogy a kormánnyal szemben az emberek igazságérzete a helyén van.

 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.