Kásler 12 millió forintos miniszteri támogatást adott egy Ismerős Arcokról szóló dokumentumfilmre

Székely Zoárd 2020-06-04 11:55:00
A prioritások, ugye.

12 millió forint jutott a Nemzeti Kulturális Alap április-májusi miniszteri keretéből a Real Pictures Kft.-nek, hogy filmet készítsen az Ismerős Arcok zenekarról - írja a 444.hu.

A cég honlapja szerint dolgozott már a Nemzeti Tehetség Programnak, és többek közt a Csík zenekarról is készített filmet.

Ez az ötödik legnagyobb támogatási összeg a listában, ennél többet kapott:

  • a Geo-Ökofilm Kft. a „Veletek, értetek” című dokumentumfilm-sorozat 16-30. részeire (35 millió forint),
  • a Magyar Nemzeti Múzeum a „Pacta Conventától a Monarchia végéig” kiállításra (30 millió forint),
  • a Kincses Kolozsvár Egyesület a Kolozsvári Magyar Napokra (20 millió forint), és
  • a Magyar Írók Egyesülete a Lyukasóra című folyóiratra (15 millió forint). 

Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter 10 millió forinttal támogatja Kossuth Lajos és Széchenyi István bronz domborművének felállítását is a szlovákiai Királyhelmecen. Négymillió forint jutott a Kárpátia zenekar dokumentum- és koncertfilmjének vetítésére is, ezt a Szent László Király Alapítvány a Szellemi és Erkölcsi Megújulásért nevű szervezet kapta. 

Ezen kívül többek közt Kállai Ernő is kapott 5 millió forintos alkotói támogatást az „Erdélyi emlékek - szépen szól a tárogató hangja a Hargitán” című mű elkészítésére.

Az Antall József Politika- és Társadalomtudományi Tudásközpont Alapítványnak 1,5 millió, a szirmabesenyői önkormányzatnak pedig 6 millió forint jutott, az előbbi kötetmegjelentetésre, az utóbbi szoborállításra szól. A teljes listát itt lehet megnézni

 

Fotó: Illyés Tibor/MTI

Szólj hozzá!

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.