Kapás visszalépett, Hosszú Katinka újabb számban döntőzik a rövidpályás úszó vb-n

Vágvölgyi Bálint 2018-12-12 09:01:00
Szerda délután szoríthatunk a háromszoros olimpiai bajnok úszónknak.

Hosszú Katinka 200 méter pillangón a második legjobb idővel jutott a magyar idő szerint kora délutáni döntőbe a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokságon.

A háromszoros olimpiai bajnok címvédőként 2:04.68 perces idővel csapott célba az előfutamban, ennél csak a két évvel ezelőtt Windsorban ezüstérmes amerikai Kelsi Dahlia úszott jobb időt.

"Azért a tegnapi nap elég sokat kivett belőlem, ez egy kis kellemes délelőtti úszás volt. Arra azért figyeltem, hogy a medence közepére kerüljek a döntőben, az ötös pálya tökéletes lesz. Az is optimális, hogy a két döntő között több mint egy órám lesz" - mondta Hosszú, aki kedden a 400 méter vegyesen aratott sikerét követően 100 méter háton a harmadik idővel került a fináléba.

Az előfutamok másik magyar indulója, Dudás Dániel 200 méter gyorson 1:48.84 perces idővel a 34. helyen zárt.

Az esti programban így - akárcsak a keddi nyitónapon - egyedül Hosszú Katinka lesz érdekelt: előbb a 200 méter pillangó döntőjét rendezik meg magyar idő szerint 12.14 órakor, a 100 méter hát fináléja pedig 13.31 órára van kiírva.

Kapás Boglárka nem áll rajthoz 800 méter gyorson a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokságon.

A szám háromszoros Európa-bajnoki ezüstérmese napok óta hőemelkedéssel küszködik, a keddi nyitónapon még elvállalta a 200 méter gyorsot, ahol a 24. lett, s már akkor jelezte, rengeteg erejét felemésztette a betegség. Kapás így szerdán visszalépett a leghosszabb távon való versenyzéstől. A 25 éves versenyző pénteken 400 méter gyorson lenne érdekelt, kérdés, hogy addigra milyen állapotban lesz.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.