Jutalmat kapott az a diák, akinek bátorsága miatt juthatott ki az osztályteremből a megszúrt tanárnő Győrben

Nagy Donát 2019-12-21 10:36:00
Markó Bálint vette ki a kést a támadó osztálytársa kezéből.

A Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnázium és Szakközépiskola diákjának helytállását ismerte el a Győr-Moson-Sopron megyei rendőrfőkapitány - írta meg a police.hu.

Csizmadia Gábor rendőr dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány, Nagy Ágnes rendőr alezredes, bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettes és Váczi Attila rendőr alezredes, a Győri Rendőrkapitányság vezetője a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőrfőkapitányságra hívta meg azt a diákot, akinek bátor fellépése lehetővé tette, hogy a Jedlik iskolában 2019. december 5-én tanóra közben megszúrt tanárnő kijuthatott az osztályteremből. A fiú nagy lélekjelenlétről bizonyságot téve kivette a kést a tanárra támadó osztálytársa kezéből.


Markó Bálintot, a Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnázium és Szakközépiskola diákját bátor helytállásáért - Módos Gábor iskolaigazgató jelenlétében - 2019. december 20-án elismerésben és jutalomban részesítette Csizmadia Gábor rendőr dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány.

Szólj hozzá!

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.