Július elsejétől igényelhető a facsemete a Győrben született gyermekek után

ugytudjuk.hu 2020-06-30 17:21:00
A polgármester szerint a programnak gyakorlati haszna mellett szimbolikus jelentősége van.

Július elsejétől minden Győrben született gyermek után igényelhető az a facsemete, amelyet a gyermek családja, vagy a Győr-Szol Zrt. ültethet el az őszi fatelepítési szezonban.

„Tavaly év végén azért kezdeményeztem, hogy minden Győrben született gyermek után ültethessen egy fát a családja, mert aki gyermeket vállal, az a közös jövőnkért tesz, ahogy aki fát ültet, az is a jövőre gondol” – fogalmazott Dr. Dézsi Csaba András. Elmondta, a gyermekek utáni faültetésnek – a gyakorlati haszna mellett – szimbolikus jelentése is van: ha a gyermek felnő, és esetleg elkerül a városból – például a tanulmányai miatt –, a gyökerei idekötik, a város visszavárja őt, ahogy az érte ültetett fa is.

A gyermekek után a szülő vagy a gyermek törvényes képviselője igényelheti a fát, amelyet az igénylők ültethetnek el a saját lakókörnyezetükben, de a Győr-Szol Zrt-re is bízhatják ezt a feladatot.

Az igénylőlap letölthető a www.gyorszol.hu weboldalról, de az ügyfélszolgálati irodában is kitölthető, ahol a személyazonosító okmány és a gyermek születési anyakönyvi kivonatának bemutatása mellett lehet leadni az igénylést.

Fa igénylésére a 2020. január 1. után született gyermekek hozzátartozóinak van lehetősége, amelyet a gyermek születését követő kilenc hónapon belül lehet kezdeményezni. A szeptember 30-ig elbírált igényeket a közszolgáltató az őszi faültetési program keretében teljesíti, illetve a magánterületre ültetendő fákat az igénylőknek átadja. A szeptember 30. után jóváhagyott igényeket a következő év őszén teljesítik.

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.