Jordán Tamás lett a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia egyik új tagja

ugytudjuk.hu 2019-11-28 08:44:00
A Magyar Tudományos Akadémia által alapított akadémia november 26-án új tagokat választott szakosztályaiba.

A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia éves közgyűlésén, kedden, az irodalmi osztály rendes tagjává választották Halasi Zoltán költő, író, műfordítót, szenior tagjává pedig Végel László írót, drámaírót.

Az építőművészeti osztály tagja lett Demeter Nóra (rendes tag), Mátrai Péter (szenior tag) és Sylvester Ádám(szenior tag). A képző- és iparművészeti osztály új tagjai: Szegedy-Maszák Zoltán (rendes tag), Manfred Mohr (tiszteleti tag).

A mozgókép- és színházművészeti osztály tagja lett Kovalik Balázs (rendes tag) és Jordán Tamás (szenior tag), valamint Tompa Gábor (tiszteleti tag).

A zenei alkotóművészeti osztály rendes tagnak választotta Vajda Gergely karmestert, zeneszerzőt, klarinétművészt, tiszteleti tagnak az indiai származású Clarence Barlow zeneszerzőt.

Az idei közgyűlésen címzetes tagnak választották a tagok Edgar Morin francia filozófust, Kovács Péter művészettörténész, Kovalovszky Márta művészettörténész, Rajk Judit énekművészt, Perneczky Géza művészettörténészt.

Szólj hozzá!

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.