Johnny Depp elvesztette a pert, amit azért indított, mert egy brit lap asszonyverőnek titulálta

Fehér Buda 2020-11-04 07:45:07
A bíró szerint a színész többször is bántalmazta a volt feleségét, Amber Heardöt.

Johnny Depp elveszítette azt a becsületsértési pert, amit a The Sun nevű brit bulvárlap ellen indított még 2018-ban. A színész azután fordult a bírósághoz, hogy a lapban azt állították róla, hogy megverte a feleségét, ami szerinte nem volt igaz. A perben meghallgatták Depp egykori párját, Amber Heardöt is, aki szerint a volt férje több alkalommal is bántalmazta, írja az Independent.

A bíróság előtt Deppnek is meg kellett jelennie, ő tagadta azokat az állításokat, amelyekkel Heard meggyanúsította. A per júliusban csúcsosodott ki, ekkor mindkét fél felől elég durva állítások hangoztak el a bíró előtt, például az, hogy Heard szerint Depp azzal fenyegette, hogy megöli, majd a holttestével fog közösülni.

A bíró végül arra a döntésre jutott, hogy a színésznőnek volt igaza, így Depp rágalmazási pere véget ért. A bíró az ítélethirdetéskor kimondta, hogy Heard összesen 14 olyan esetről számolt be, amikor Depp bántalmazta, a bíró 12 esetben neki adott igazat.

A The Sun lapjai egyébként egy olyan cikk jelent meg, ami kérdőre vonta volna JK Rowlingot, a Harry Potter könyvek íróját, mert a varázsvilágban játszódó legújabb filmekben Depp is szerephez jutott. A színész szerint a cikk viszont csak azért készült el, hogy össze kössék a nevét a MeeToo és a Time's Up mozgalmakkal, annak érdekében, hogy véget érjen a karrierje. 

A bíró szerint viszont majdnem Heard karrierje tört derékba amiatt, ahogyan Depp bántalmazta. A végzés kihirdetése után a The Sun egy közleményt adott ki, amiben azt írják, hogy a lap pályafutása alatt mindvégig kiálltak az olyan emberek mellett, akiket bántalmaztak, majd megköszönték Heardnek, hogy volt olyan bátor, hogy a bíróság előtt is elmondja a történetét.

A Depp-Heard saga egyik fejezete ezennel lezárult, de Heard nemsokára az amerikai bíróságok előtt is megjelenik majd, hiszen Depp a Washington Postot is beperelte egy hasonló hangvételű cikk miatt. 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.