JK Rowling ledobta az atombombát, nem is ott született a Harry Potter, ahol sokan gondolják

Fehér Buda 2020-05-23 11:30:00
Egy világ omlott össze a rajongókban.

A legnagyobb Harry Potter rajongók szinte miliméterre pontosan tudják, hogy hol készültek a kedvenc könyveik. Az edinburghi Elephant House Cafe nem is csinál titkot abból, hogy az írónő az ő létesítményükben dolgozott az eredeti hét könyvön, sőt, még azt is tudni lehet, hogy Rowlingnak melyik asztal volt a törzshelye. A kávéháznak jót tett a hírverés, hiszen minden évben rajongók ezrei özönlenek a varázslatos helyszínre, hogy megnézzék, hol született a könyvsorozat.

Az ő kedvüket azonban JK Rowling egy tweettel most derékba törte. Az írónő elmondta, hogy ugyan sokat dolgozott az Elephant House Cafeban a könyveken, de egyáltalán nem ott született az első kötet. Rowling ugyanis már évekkel azelőtt dolgozni kezdett a történeten, hogy rátalált volna a kávéházra.

 

J.K. Rowling on Twitter

This is the true birthplace of Harry Potter, if you define 'birthplace' as the spot where I put pen to paper for the first time.* I was renting a room in a flat over what was then a sports shop. The first bricks of Hogwarts were laid in a flat in Clapham Junction.

 

Így végül kiderült, hogy a Harry Potter igazi szülőhelye egy londoni lakás, ahol Rowling egyetlen szobát bérelt magának. Rowling a tweetben leírta, hogy ebben a lakásban vetette papírra az első ötleteit, ám maguk az ötletek sem itt, hanem egy vonaton születtek. Az írónő a kilencvenes évek elején Manchesterből utazott Londonba, ekkor találta ki azt, hogy a varázsvilágról fog írni. 

Rowling azt is elmondta, hogy először a Roxfort ötlete körvonalazódott az agyában, amit azok a gyönyörű tájak ihlettek, amelyeket a vonat ablakából látott. Az írónő egyébként egészen tisztán emlékszik arra, hogy mely helyszínek isnpirálták a könyvek egy-egy részletét, a kviddics nevű sportot például egy manchesteri hotelben találta ki, ahol egyetlen éjszakát töltött el még 1991-ben.

Forrás: The Independent

Szólj hozzá!

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város. 

Az aradi vértanúkra emlékeznek Szombathelyen

Lesz ünnepi műsor, megemlékezés, koszorúzás, és forgalomkorlátozás. 

Hivatalos a DK 106 jelöltje - Czeglédy Csaba is indul a Vas01 körzetben

Régi motorosok, új arcok egyaránt vannak a fedélzeten. 

Digitális képalkotással mérik fel az önkormányzati átvételre váró sárvári Nádasdy-vár állapotát

Tavaly június óta dolgozik rajta Sárvár, hogy a tulajdonába kerüljön az épület.

Katonai, védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesítenek Zalaegerszegen

A 3 milliárd 700 millió forintos beruházáshoz 560 millió forintot csap hozzá az állam.

Ciprusi ellenféllel teljes a Falco EK csoportja

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar bajnoki ezüstérmes a spanyol Zaragozával és a dán Bakken Bearsszel is összecsap.

Tanműhelyként szolgál a Széchenyi István Egyetem hallgatói számára, a Waberer's’ új, mosonmagyaróvári szervízcsarnoka

Nagy István ezzel kapcsolatban hangsúlyozta a vidék versenyképességének fontosságát.