Jelentős támogatásokat kaphatnak az 1-es típusú diabétesszel élő gyerekek és családjaik

ugytudjuk.hu 2019-11-22 12:07:00
A határozat 3500-4000 gyermeket érinthet.

Jelentős támogatásokat kapnak az 1-es típusú diabétesszel élő gyermekek és családjaik a kormány új intézkedéscsomagjával - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pénteken közleményben az MTI-vel.

    

A tájékoztatás szerint a kormány december 15-ig felülvizsgálja a gyermekek otthongondozási díja (gyod) és az ápolás díj szakértői szempontrendszerét, hogy az 1-es típusú diabéteszes gyermekek szülei indokolt esetben január 1-jétől továbbra is kapjanak gyod-ot. 
    


A kormányhatározat szerint a jelenleg nagyjából 800 gyermek által használt inzulinpumpa és a hozzá tartozó kiegészítők egységesen 98 százalékos támogatással, vagyis 4 évente 5000 forintért lesznek rendelhetőek - bizonyos előfeltételek teljesülése esetén - a 18 év alatti, vagy a nappali tagozaton középiskolai vagy felsőfokú tanulmányokat folytatók számára tanulmányaik befejezéséig.
    


Mindezek mellett biztosítani fogják az 1-es típusú diabéteszes gyermekek napi ellátását a köznevelési intézményekben, felülvizsgálják a közétkeztetésre vonatkozó szabályokat, megteremtik a feltételeit annak, hogy a szülők által beküldött ételeket az intézményekben megfelelően lehessen tárolni, hűteni, melegíteni és tálalni, és bővítik a diabétesszel élők táborozási és sportolási lehetőségeit. Továbbá fejlesztik a gyermek diabétesz centrumokat, illetve évente 100 millió forintos pályázatot írnak ki diabéteszesekkel foglalkozó civil szervezeteknek - tudatták.
    


Az intézkedések több ezer diabétesszel élő gyermek és az őket gondozó, segítő szülők és családtagok életét teszik könnyebbé - emelték ki.

Szólj hozzá!

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.