Ivkoviccsal tárgyal a kosárlabdaszövetség a kapitányi folytatásról

Farkas Bazsi 2020-05-28 11:57:00
A szándék megvan a folytatásra.

Napokon belül megkezdődnek a tárgyalások a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) vezetői és Ivkovics Sztojan között arról, hogy a jövőben is ő irányítsa a férfi válogatottat.

Az M1 aktuális csatornának Szalay Ferenc elnök beszélt arról, egyértelműen abban gondolkozik, hogy ne változzon a felállás a nemzeti csapat élén.

"Az elnökség arra hatalmazott fel engem és a főtitkárt, hogy kezdjünk el szövetségi kapitány-ügyben tárgyalni. Kapitányügyben pedig elsősorban Ivkovics Sztojannal fogunk tárgyalni, hiszen az ő eredményessége, közösségteremtő képessége, motivációs képessége igen-igen komoly eredményeket hozott az elmúlt években a magyar kosárlabda férfi ágának számára" - nyilatkozta az elnök, hozzátéve, hogy információi alapján a szakember is nyitott a megegyezésre, szeretné folytatni a munkát. - "A csapat egészen biztos, hogy ragaszkodik ahhoz, hogy Ivkovics Sztojan legyen a szövetségi kapitány."

A szándék megvan a folytatásra, ám azt Szalay Ferenc hangsúlyozta, a válogatott vezetésének azon feltétele nem változott, hogy a kapitány nem irányíthat klubcsapatot. Márpedig a problémát az okozta az év elején, hogy Ivkovics leült a Kaposvár kispadjára, amire nem lett volna lehetősége. Ezt követően lemondott, az MKOSZ pedig elfogadta azt, azzal a feltétellel, hogy június végéig tartó felmondási ideje alatt számít rá.

"Ez a női kapitányra is vonatkozik, nem rá van kitalálva" - jegyezte meg a klubmunkát tiltó kitétellel kapcsolatban Szalay, aki szerint nagyon fontos, hogy a szakvezetők felé teljes legyen a bizalom a klubedzők részéről, ez pedig csak akkor valósulhat meg, ha nincsenek elkötelezve egy klub felé és nem lehet őket elfogultsággal vádolni. Az elnök úgy véli, az idő igazolta ennek a tiltásnak a helyességét, Ivkovics pedig megértette és elfogadta a helyzetet. A múltat lezárták, Szalay pedig bízik benne, hogy a lehető leggyorsabb sikerül megállapodniuk.

Az 53 éves Ivkovics 2013 februárjában váltotta Rátgéber Lászlót a szakvezetői poszton, s irányításával a magyar válogatott 2017-ben - 1999 után először - kijutott az Eb-re, amelyet a 15. helyen zárt Isztambulban.

A nemzeti csapat jelenleg a 2021-ről 2022-re halasztott kontinenstorna selejtezőjében érdekelt Ausztriával, Ukrajnával és Szlovéniával egy csoportban, melyet két forduló után hibátlan teljesítménnyel vezet: februárban a favorit Szlovéniát hazai pályán, majd Ukrajnát idegenben verte.

Szólj hozzá!

Azonnali felújításra szorul a győri M19-es autóút felhajtója

Akár már pénteken dönthet róla az illetékes bizottság, hogy pénzt különít el a kopóréteg cseréjére.

Kerítést kapott a szombathelyi Váci Mihály utcában lévő játszótér

A 2 millió forintos költséget a Falco fizette ki.

Magyar Péter feljelenti Orbán Balázst

A mesterséges intelligenciával róla készített videó miatt.

Mindenki nyugodjon meg! Idén is lesz óriáskerék a szombathelyi adventi vásáron

Az azonban egyelőre még titok, hogy hova kerül és mekkora lesz.

Szabadi István: A Mi Hazánk senkivel nem fog koalíciót kötni

A párt igazgatója a szombathelyi jelöltbemutatón beszélt erről.

Óvodások korcsolyaoktatását és állatvédő alapítványt is támogatnak az önkormányzati képviselők Győrben

Több mint 3 millió forintot osztanak szét a „kezdeményezések kerete” terhére.

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.

Barnamezős területekből alakítana ki új városrészeket a kormány

Szentgotthárdon és Monoron indulhatnak el az első lakásépítési projektek az Otthon Start Program keretében.

Bár Szombathely nem Hatvanpuszta, így is jönnek a zebrák

A város forgalmas közlekedési csomópontjain összesen 10 gyalogátkelőhelyet létesítenek. Soroljuk a helyszíneket.

Krakkóban aratott sikert a Krausz Ferencről szóló dokumentumfilm

A Nobel-díjas magyar fizikus életét és munkásságát bemutató alkotás a legjobb dokumentumfilm díját nyerte el a nemzetközi fesztiválon.

Cigicsempészeket fogtak a győri NAV pénzügyőrei

Az M1-es autópályán buktak meg, autóalkatrészek közé rejtették a szajrét. 

Új egészségügyi központ létrehozásáról dönt a pénteki közgyűlés Győrben

Felnőtt- és gyermek rendelő, ügyeleti helyiség és nyugdíjasklub is helyet kapna a belvárosi épületben. 

Megkezdődött a Napóleon-ház megmentése Győrben

Az ikonikus műemléképület az utolsó órában kaphat esélyt a pusztulás megállítására – háromlépcsős állagmegóvás indul.

Egy kőszegi önkormányzati képviselő feljelentette a rendőrségen a Bűnvadászokat

Bányai-Németh Gábor szerint a Mi Hazánkhoz köthető mozgalom önbíráskodást, személyes adattal visszaélést, és rágalmazást, valamint becsületsértést valósított meg.

Vitályos Eszter szúrós szemmel nézett Nagy Feróra, majd lehordta az ellenzéket

A kormányszóvivő elítélte a relativizálást, majd relativizálta a zenész botrányát. (Véleménycikk.)