Ingyenesen letölthető a Harry Potter szerzőjének új gyerekkönyve

Székely Zoárd 2020-05-29 17:00:00
Holott 10 éve írta már a művet.

J. K. Rowling, a Harry Potter írója bejelentette, hogy több részben fogja megjelentetni azt az évek óta az asztalfiókban, pontosabban a padláson porosodó meséjét, amelyet eredetileg a gyerekeinek írt.

A mese ingyenesen letölthető lesz, novemberben pedig könyv alakban is megjelenik.

Az igazságról és a hatalommal való visszaélésről szól a The Ickabog című mese, amely semmilyen módon nem kötődik Rowling eddigi műveihez. Jó tíz éve írta már, ezért nem szeretné, ha most bárki úgy olvasná a sztorit, mintha az a világunkban jelenleg zajló eseményekre reflektálna. A témája szerinte időtlen és bármilyen korszakra vagy országra érvényes lehet.

A régi-új mesét még a Potter-könyvek között kezdte el írni, és úgy tervezte, hogy majd az utolsó HP-könyv megjelenése után fogja kiadni. Ehelyett viszont a felnőtteknek szánt könyvek felé fordult, megírta az Átmeneti üresedést meg a Robert Galbraith álnév alatt jegyzett krimiket. Mindez egy tudatos döntés eredménye volt, el akart távolodni egy időre a gyerekkönyvektől, a The Ickabogot pedig pont ezért jegelte.

Most viszont úgy döntött, hogy ingyenesen elérhetővé teszi bárki számára. A saját gyerekei nagyon lelkesek lettek az ötlettől, így a kézirat egy nagyon poros dobozból került elő a padlásról, Rowling pedig az elmúlt hetekben ismét alámerült abban a képzeletbeli világban, amelybe nem hitte, hogy még egyszer be fog lépni.

A mesének már honlapja is van, az első két rész elérhető, érdemes követni a feltöltéseket. A tervek szerint novemberben könyvként, hangoskönyvként és e-könyvként is meg fog jelenni. A bevételből Rowling a világjárvány által sújtott csoportokat fogja segíteni.

Az író mindemellett arra kérte a gyerekeket, küldjenek rajzokat az egyes fejezetekhez, a legjobbak pedig bekerülnek majd a printváltozatba.

Forrás: Guardian

Szólj hozzá!

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.