A Perzsa-öböl partjainál élnek a világ legnagyobb sólyom rajongói. A szárnyasok igencsak drágák, a legtöbb gazda azonban nem csak állatként, hanem családtagként tekint a sólymokra. Éppen ezért mindent megtesznek értük, ha megsérülnek, akkor azonnal kórházba viszik őket.

Szinte az egész térséget lefedi az a sólyomkórház, ami Abu-Dzabiban található. Nem is csoda, hiszen ez a legnagyobb ilyen intézmény a világon. A létesítmény vezetője egy német származású állatorvos, Margit Müller, aki már 25 éves tapasztalattal rendelkezik. Az állatorvos a Reutersnek elmondta, hogy a helyiek annyira szeretik a tollas barátaikat, hogy ha baj történik, akkor egész éjszaka virrasztanak mellettük.

A sólyomtartás nem sport az arab népek számára, sokkal inkább hagyomány, Szaúd-Arábiában például több ezer éves múltra tekint vissza. Az állatok viszont nagyon könnyen szednek össze sérüléseket, ami nem is csoda, ha azt vesszük figyelembe, hogy repüléskor a 300 km/h-át is átléphetik.

A madarak gyakran rosszul mérik fel a terepet, ezért rosszul landolnak. Néha a saját társaikkal, esetleg a prédájukkal ütköznek, de az sem ritka, hogy romlott húst egyenek. A sólymok egyébként az egész világon védett állatoknak számítanak, ezért csak olyan egyedeket lehet magánemberként tartani, amik már fogságban születtek.

A fanatikus gazdák télen a madaraikkal együtt utaznak melegebb éghajlatra, ahol a madarak természetes körülmények között vadászhatnak. Ehhez külön sólyomútlevélre is szükségük van, és már külön sólymok számára kialakított kabinok is léteznek, amiben gyakran több tucatnyian utaznak egyszerre.
Szólj hozzá!
Programajánló light.
Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.
A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.
A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.
Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.
3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.
Igaz csak három hónapig.
A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.
A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.
Erre hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.
A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.
Szabados Ármin a 8. helyen végzett.
Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.
A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.
A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.
A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.
Magyar Péter hűtlen kezelés miatt tett feljelentést.
