Kényszereladások egyelőre nincsenek a szombathelyi ingatlanpiacon

Nagy Donát 2020-04-20 17:03:00
Egy jó ajánlatra viszont mindig akad vevő.

Az elmúlt hetek veszélyhelyzetre hozott intézkedései rengeteg gazdasági ágazatra kihatottak. Gyárak álltak le, üzletek zártak be, vállalkozások szüneteltetik tevékenységüket. De mi a helyzet az ingatlanpiaccal?

Ezzel kapcsolatban kerestünk fel egy ingatlanközvetítő irodát, hogy pontos képet kapjunk a térségről.

Neisz Ágnes, az Openhouse tulajdonosa azt mondta, irodájuk ügyfélfogadása március 15-től szünetel, és az első 4 hét valódi csendben zajlott. Tulajdonképpen se egy telefon, se egy e-mail nem érkezett hozzájuk. Az elmúlt egy-másfél hétben azonban újra megjelent mind a keresleti, mind a kínálati oldal.
Mostanában a 15 millió forintnál olcsóbb, Szombathely közeli agglomerációban lévő családi házakat keresik a vevők, illetve sokan befektetési céllal továbbra is szívesen vennének ingatlant. Elmondása szerint egy jó vételre továbbra is van vevő, illetve a bérleménypiacon ők nem tapasztaltak fennakadást.

A kínálati oldalról megtudtuk, hogy ugyan továbbra is van helye az alkudozásnak, egyelőre nincs olyan eladó ingatlan, aminek tulajdonosa a járványhelyzet miatt kénytelen nagyon gyorsan, ár alatt túladni a lakásán, házán. Emiatt továbbra is érvényes, hogy csak életszerű keretek között lehet beszélni az ingatlanok árairól.

Az eladó lakások, házak megtekintésénél azért van változás, a fertőzésveszélyre való tekintettel az iroda csak azokhoz az ingatlanokhoz viszi ki a vevőit, amik komolyan érdeklik őt, a képek alapján tetszik neki, valamint az előzetes hitelbírálat eredménye is pozitív lett. Ők egyébként biztosítanak maszkot, kesztyűt, és lábzsákot is a vevők számára, de így is maximum 5 percet tartózkodnak az ingatlanban.

Rákérdeztönk arra is, mit gondol az iroda a veszélyhelyzet utáni időszakról. Neisz Ágnes szerint a kiesett 2-3 hónap bizonyosan meg fog jelenni a piacon, és valamelyest van kilátás árcsökkenésre is, azonban ez valószínűleg nem lesz eget rengető, talán 5-10%-ról lehet szó.

Címlapképünk illusztráció. Fotó: MTI

Szólj hozzá!

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.