Idegenből hozott 3 pontot a Szombathelyi Haladás

Farkas Bazsi 2019-10-06 16:54:00
A Jancsó 6. percben lőtt gólja hozott győzelmet a Szombathelynek.

A Merkantil Bank Liga 12. fordulójában a Haladás a Kazincbarcika ellen, Putnokon lépett pályára.

A remekül előkészített pályán a hatodik percben megszerezte a vezetést a Haladás. Németh Márió jobb oldali szögletét Gaál tovább perdítette, a hosszún érkező Jancsó hét méterről, kapásból, jobbal a kapu közepébe lőtte (0-1). A gól után a vasiak domináltak, irányították a játékot, majd negyedórányi futballt követően átvette az irányítást a Kazincbarcika. Ám a vendégek védelme jól zárt, így a hazaiak nem tudtak helyzetbe kerülni. Mivel a barcikaiak hátrányban voltak, muszáj volt kockáztatniuk, ez kedvezett a szombathelyi kontráknak. A Haladás játékosai ellentámadásokból többször is a hazai védelem mögé kerültek. Mind a jobb, mind a bal oldalon többször is megbontották a hazaiak hátsó alakzatát. Félóra elteltével Kiss Bence 20 méteres lövését Szalay átlépte, a labda pedig nem sokkal suhant el a bal kapufa mellett. A félidő utolsó tíz perce ismét a vendégeké volt, a tiszta feketében játszó szombathelyiek birtokolták többet a labdát. Az első 45 perc paprikás, kemény játékot hozott, a játékvezető négy sárga lapot is kiosztott.


Szünet után után a vendégek nem engedték kibontakozni a hazaiakat, a kazincbarcikai támadásokat jól hatástalanította a szombathelyi védelem. után a vendégek nem engedték kibontakozni a hazaiakat, a kazincbarcikai támadásokat jól hatástalanította a szombathelyi védelem.   A borsodiak meddő fölényben futballoztak, helyzeteket nem tudtak kidolgozni. A hajrában aztán jöttek a helyzetek. A 80. percben Kiss Bence megpróbálta átlöbbölni a labdát Horváthon, a kapus azonban szögletre nyomta a labdát. Három perc múlva egy jobb oldali szabadrúgás után Oldal lövését bravúrral védte, a kipattanót hiába sodorták a kapuba a hazaiak, a játékvezető les miatt helyesen érvénytelenítette a találatot. Az utolsó percre is maradt izgalom. Egy nagy bedobás után Oltean öt méterről leadott lövését Rózsa bravúrral védte. A motiváltan, helyenként kimondottan jól játszó szombathelyiek játéka nagyot javult a legutóbbi, ajkai meccs óta, egy góllal megérdemelten nyertek - tájékoztatott a csapat hivatalos weboldala.

KAZINCBARCIKA SC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-1 (0-1)

Putnok, Várady Béla Sportközpont, 250 néző, vezette: Szigetvári

Kazincbarcika: Horváth L. - Heil, Fótyik, Krausz, Oldal - Kercsó, Farkas, Virág, Lukács - Berki, Lakatos

Haladás: Rózsa – Habovda, Jancsó, Jagodics, Németh Milán – Holdampf, Németh Márió, Kiss B. – Gaál, Szalay, Eszlátyi

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.