Idegenben verte dán ellenfelét a Körmend a FIBA Europe Cupban

Bakken Bears - Egis Körmend 81-87 (25-17, 19-23, 19-17, 18-30)
Európa Kupa, H-csoport, 1. forduló
Aarhus, Vejlby-Risskov Hallen
Bakken Bears: Efianayi, Laerke , Harbo ,Evans , Galloway. Cserék:
Egis Körmend: Turner 11, Oroszi 3/3, Edwards 17/6, Varnado 23/6, Keller 5/3. Cserék: Durázi -, Kastrati 12/3, Németh Á. 1., Taylor 6., Ferencz 9/9, Filipovic 1.

Az első negyedet a hazaiak kezdték jobban. Az Egis Körmend ugyanakkor bátran vállalta a párharcokat. Ferencz, Oroszi és Keller is dobott egy triplát, míg a másik oldalon Tylor Ongwae volt megállíthatatlan, tíz perc alatt tíz pontig jutott. 25-17-es hazai vezetéssel zárult az első negyed.

Hazai kosárral kezdődött a második etap, ez pedig már azt jelentette, hogy tízzel mentek a hazaiak. Az olló pedig csak nyílt, az Bakken Bears egy 9-0-ás rohanásban volt, amikor Kastrati bedobta az első magyar kosarat ebben a játékrészben. Éledezni kezdett a Körmend, jókor jött egy Edwards kosár, ismét csak tíz pont volt közte. A vasiaknak jót tett Durázi beállása, elől és hátul is jól játszott a fiatal magyar, érkeztek Taylor kosarai, de Kastrati is hatékonyan teljesített. Feljött háromra a Körmend. Darko Jukic mozdította meg az övéit, ráadásul a vasiak két gyors faultot is beütöttek. A vasiaknál azonban Varnado játéka is feljavult, szoros lett az első félidő vége. 44-40.

A harmadik negyed ismét a hazaikról szólt. Egy kicsit megrogyott a Körmend védekezése, míg a dánok jó százalékkal dobtak, gyorsan közé került tíz, de vasiak parádés utolsó perceket nyomtak, és három pontra feljöttek. 63-57. Így teljesen nyílt volt a mérkőzés.

Az utolsó negyedet szenzációsan kezdte a Körmend.  Edwards és Varnado rettenetesen jó pillanatokat produkált. Átvették, sőt öt pontra növelték előnyüket a körmendiek. Brutális izgalmakat hozott a végjáték. Kastrati döntetlennél dobott triplát két perccel a vége előtt. De a hazaiak nem adták fel, Evans kosarával visszavették a vezetést. De a csattanó a vasiaké volt. Taylor triplája után már nem tudtak a hazaiak visszakapaszkodni.

Nehéz meccsen, megérdemelt körmendi siker született.

(BB1)

Videó - Büntetőfékezés az M85-ösön

Csüccs vissza és mennyé' már!

Ittasan csattant a betonhídfőnek egy sofőr Körmendnél

Könnyű sérülésekkel úszta meg az esetet.

LMP: A magyar kormány meddig szolgáltatja ki a magyar munkavállalókat a távol-keleti multiknak?

A párt szerint a munkavállalói jogok korlátozása Dél-Koreában lehetséges, hogy elfogadott, de Magyarországon ez elfogadhatatlan.

Hatodikas lány késelt a bőnyi iskolában

Túl van az életveszélyen az a lány, akit tanulótársa szúrt meg a bőnyi Szent István Király Általános Iskolában hétfőn.

Nőt futtatott, négy és fél év börtönt kapott a körmendi férfi

A férfi a helyszín biztosításával és a neki dolgozó nő szállításában való közreműködéssel teremtette meg a prostitúciós tevékenység feltételeit.

LMP: A DK olyan dolgokkal támadja Vitézyt, amelyek Karácsonyra is igazak

„Érdemes lenne a DK-nak olyan érveket találnia Vitézy Dávid ellen, amelyek nem igazak Karácsony Gergelyre” – írta az LMP.

Napos, meleg hétfővel indul a hét

A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 28 fok között várható.

Elkötelezte magát a felügyelő bizottság felállításában az SZKKA

Legkorábban május végén, június elején kezdheti meg működését a FEB. 55 millió forint sorsa lóg a levegőben.

Kiss & Go táblákat tesznek ki több győri óvoda és bölcsőde közelébe

Reggel és délután pár percig parkolójegy váltása nélkül lehet várakozni.

1,4 millióval kopasztották meg, pedig elsőre nem hitte el a csalók meséjét

Az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

Kihelyezett hulladékudvar lesz Gyirmóton szombaton

A MOHU Zrt. kérésére a beszállítani kívánt hulladékot a kihelyezett gyűjtőhelyen hulladék fajtánkként mérlegelni szükséges.

Szétverte a börtöncellát egy férfi a szombathelyi börtönben

Cselekményével közel 200 ezer forint kárt okozott.

Napos, gomolyfelhős idő várható pénteken

A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.

Bebes István, körmendi polgármester feljelentést tesz, mert közadatokat jelentetett meg az Ugytudjuk.hu

A város első embere szerint üzleti titok egy közpénzből felújított, nemzeti vagyonnak minősülő épület üzemeltetésére tett pályázati ajánlat.