Hűtlen kezelés miatt ítélte el a bíróság az egykori Berzsenyi Dániel Főiskola rektorát

Farkas Bazsi 2020-03-10 06:05:00
Gadányi Károly pályáztatás nélkül adta bérbe Szombathelyen az A-Klubot. Az ügy precedens lehet.

Ítéletet hozott a Szombathelyi Járásbíróság dr. Gadányi Károly és társa ellen társtettesként elkövetett, jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt indult ügyben - adta hírül a bíróság.

Gadányi 2013. október 23-ig a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola rektori illetve rektorhelyettesi, a másodrendű vádlott 2012. december 30-ig a gazdasági igazgatói feladatokat látta el. 

Az rektor nyílt versenytárgyalás, illetve pályázati eljárás lefolytatása nélkül, a szenátus kizárólagos döntési jogkörét elvonva, az A-Klubra határozott idejű bérleti szerződést kötött egy kft-vel, amelyet a másodrendű vádlott ellenjegyzett. Később a többek között a bérlet idejét 20 évre meghosszabbító szerződés módosítását Gadányi Károly kötötte meg a céggel, ehhez a másodrendű vádlott ellenjegyzését már nem adta.

A más vállalkozók által benyújtott ajánlatok alapján a vádlottaknak a piaci viszonyokhoz sokkal jobban közelítő bérleti szerződés megkötésére is lehetőségük lett volna, akik azonban mindezt figyelmen kívül hagyva, a valós piaci viszonyokhoz képest alacsonyabb bérleti díjat ajánló gazdasági társasággal kötötték meg a bérleti szerződést a klubhelyiség üzemeltetésére. A vádlottak vagyonkezelői kötelezettségének megszegése következtében -figyelemmel a bérleményben a bérlő által végzett beruházásra - összesen 

17 millió 849 ezer 344 Ft vagyoni hátrányt szenvedett el

 a sértett a feljelentés megtételéig, vagyis 2015. május 31-ig.

A bíróság az elsőrendű vádlottat 800 ezer forintra, a másodrendű vádlottat 600 ezer forint pénzbüntetésre ítélte, kötelezte őket a mintegy 1 millió 100 ezer forint összegű bűnügyi költség megfizetésére. 


A járásbíróság az ELTE SEK magánfél polgári jogi igényének érvényesítését egyéb törvényes útra utasította.

Az ítélet nem jogerős, a jogorvoslatra fenntartott három munkanapon belül az ügyész és a védők fellebbezést jelentettek be.


Nem ez az egyetlen olyan közintézményben működő vendéglátó Szombathelyen, amit az utóbbi időben pályáztatás nélkül adtak ki. A Savaria Mozi büféjének bérleti szerződését az elmúlt 5 évben pályáztatás nélkül, saját jogkörre hivatkozva hosszabbította meg a fideszes városvezetés.

Számításaink alapján 44 millió forint bevételtől esett el emiatt a város.


 

Szólj hozzá!

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát. 

Lakossági fórumon mutatják be a győrszentiváni Kör tér felújításának terveit

Augusztus 6-án a beruházás ütemezéséről és az új kerékpárút építéséről is tájékoztatják az érdeklődőket.

A napokban befejeződik a győri díszkivilágítás lekapcsolása

A város 77 helyszínén zajlik a munkavégzés, a Győr Projekt kezelésében lévő épületek egy részét is érinti az intézkedés.

KÁNIKULA-aktuál: meghosszabbították a hőségriasztást, a következő 48 óra lehet a legkritikusabb az energiaellátás szempontjából, de az utolsó paksi turbina egyelőre kitart

A Védelmi Munkacsoport szerint egyelőre stabil az ország villamosenergia-rendszere, de továbbra is takarékosságra kérik a lakosságot és a nagyfogyasztókat.

Fontos üzenet a hőségriadó idejére: a Győr Applikáció letöltésére biztatja a lakosságot Kósa Roland

Az alpolgármester szerint a rendkívüli kánikula a közműrendszereket is fokozottan terheli, ezért érdemes bekapcsolni a push értesítéseket.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.