Hosszú vívódás után sikerült egy brit párnak Luciferre keresztelni a fiukat

Fehér Buda 2020-07-24 18:42:00
Hiába figyelmeztették őket a hatóságok, hogy a fiukat egész életére végigköveti majd a név.

Hivatalosan is a Lucifer nevet kapta egy brit pár újszülött fia. A név bejegyzésével azonban meggyűlt a baja a párnak, a bejegyző ugyanis nem akarta engedni, hogy így nevezzék el a kisfiút, mert szerinte emiatt az egész életében akadályokba ütközik majd. De Dan és Mandy Sheldon nem engedett, a négy hónapos kisfiú így végre megkaphatta a nevet.

A nevet bejegyző nő persze egyáltalán nem örült, Dan szerint mindent elkövetett, hogy ne ez legyen a baba neve. A nő szerint ugyanis a név a Bibliából ismert negatív kötődése miatt a gyermek felnőtt korában nem kap majd munkát, sőt, bizonyára annyira megijeszti majd a tanárokat is, hogy senki sem akarja majd tanítani.

Dan egy reggeli műsorban magyarázta el, hogy ők nem hívők, és, hogy a Lucifer név görögül fényhozót és reggelt jelent, de a helyi okmányhivatal dolgozója még így sem akart engedni. Sőt, a nő a feletteseivel is megbeszélte a dolgot, 

majd azt mondta az újdonsült szülőknek, hogy Új-Zéland kormánya betiltotta a nevet, ezért Angliában sem használhatják. Az ügyintéző végül azt javasolta, válasszanak neki valami más nevet, de otthon, négy fal között még simán becézhetik Lucifernek a kisfiút.

Dan és Mandy viszont nem engedett, az ügyintézővel megnézették, hogy tényleg betiltott név lenne-e a Lucifer. Végül kiderült, hogy nem az, így sikerült bejegyeztetniük az anyakönyvet. A férfi azt mondja, hogy ők nem is gondoltak arra, hogy a Bibliában a Sátán neve is Lucifer, egyszerűen úgy gondolták, hogy egy szép név. Dan a tévéadásban el is mondta, hogy teljesen meghökkent attól, ahogyan a nő az okmányirodában reagált. 

A hivatal végül egy közleményt is kiadott, amelyben bocsánatot kértek Dantől és Mandy-től, de szerintük az ügyintéző a szabályok szerint járt el. Az ügyintézőnek ugyanis figyelmeztetnie kell a szülőket, ha úgy gondolja, sértő, vagy olyan nevet akarnak adni egy babának, ami a későbbi életében hátráltathatja. 

Szólj hozzá!

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.