Hosszabb időre visszavonulhat a közszerepléstől II. Erzsébet királynő

Fehér Buda 2020-05-11 18:00:00
A 68 éve tartó uralkodása alatt még nem volt példa hasonlóra.

II. Erzsébet angol királynő a koronavírus-járvány kirobbanásakor szinte azonnal a Windsor-kastélyba vonult vissza, ami érthető is, hiszen az uralkodó már 94 éves, tehát igencsak veszélyezteti őt a járvány. A királynő azonban eddig elfolgalta magát a kastélyban, hiszen a karantén ideje alatt is folyamatosan dolgozott.

Az uralkodó így hetente tartotta a kapcsolatot az Egyesült Királyság kormányával, és naponta érkeztek hozzá a fontos iratok. A Buckingham-palota szóvivője a járvány elején úgy fogalmazott, hogy a királynő továbbra is aktív marad, és ellátja a számára előírt teendőket. Azóta az uralkodó két tévés beszédet is intézett az angolokhoz, egyszer pedig még egy rádióbeszédet is felmondott, amelyre eddig még szintén nem volt példa.

Az egyik angol lap, a Sunday Times szerint azonban II. Erzsébet most egy időre felmentheti magát a királynői teendői alól, a lap szerint ugyanis az uralkodó hónapokra visszavonulhat a közszerepléstől. A királynő hosszabb időre fog a Windsor-kastélyban tartózkodni, a közeljövőre nézve pedig szinte teljesen kiürítették II. Erzsébet naptárát.

A királynő az év ezen szakaszában a palotában szokott tartózkodni, ám a járvány miatt egyelőre nem térhet vissza. Így egészen őszig eltörölték Erzsébet tervezett megjelenéseit, az uralkodó várhatóan csak akkor tér majd vissza, amikor sikerül visszaszorítani a járványt. 

II. Erzsébet egyébként állítólag nem örül annak, hogy nem jelenhet meg a nyilvános rendezvényeken, hiszen ő azon az állásponton van, hogy ha nem látják őt az angolok, akkor nem is fognak hinni neki. Éppen ezért jelent meg a tévék képernyőjén rövid idő alatt kétszer is. A tévés beszédek felvétele, úgy tűnik, hogy jó döntés volt a királynő részéről, hiszen a beszédeit több mint 24 millióan nézték meg.

A királnyő távollétében a Buckingham-palotát a turisták előtt sem nyitják meg, amire 1993-óta nem volt példa. A palota különleges kiállításait minden nyáron nagyjából fél millióan látogatták meg, az idei hajrá viszont szintén elmarad.

Forrás: The Australian

Szólj hozzá!

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.