Horrorsérülést szenvedett a Haladás-nevelésű focikapus

ugytudjuk.hu 2019-08-12 19:58:00
Mursits Rolandot véletlenül fejen térdelték, kórházba kellett szállítani.

A másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Dorogi FC jól kezdte az idei szezont, ugyanis az első két fordulóban a Vasast és Nyíregyházát is legyőzték. Ezekben a sikerekben nagy szerepe volt a szombathelyi születésű kapusnak, Mursits Rolandnak.

A Szombathelyi Haladás korábbi kapusa vasárnap, az MTK ellen meccsen egy durva sérülés miatt nem sokáig tudott csapata segítségére lenni. Mursitsnak egy ütközés után szétnyílt a homlokán a bőr, kórházba kellett szállítani.

- A 20. perc környékén Lencse László lépett ki ziccerben, próbáltam szűkíteni a távolságot és belevetődni a lövésbe. Sikerült is hárítanom, viszont sajnos a támadó nem tudott átugrani és térddel eltalálta a fejem. Eszméletemet nem vesztettem el, azonban negyedóráig nem voltam teljesen képben, nem tudtam megmondani pontosan hányadika van és egyáltalán mit keresek éppen Dorogon. Hat-hét centi hosszan és elég mélyen felszakadt a fejbőröm, így a csapatorvos már az öltözőben összevarrta a homlokom, majd mentőt hívtak agyrázkódás gyanúja miatt. Közben kezdtem magamhoz térni, a mentőben már rendben voltam, útközben az online közvetítést néztem a mérkőzésünkről. Vasárnap este a szükséges vizsgálatok után a kórházból hazaengedtek, hétfő reggel már kontrollon voltam és átkötötték a sebemet - mondta a Rangadó.hu-nak Mursits.

Az ütközés pillanata. Fotó: MTK Budapest Facebook-oldala

A 28 éves kapus azt is elmondta, hogy Lencse a mérkőzésen azonnal elnézést kért, semmi szándékosság nem volt az esetben.

Az ilyen ütközések sajnos benne vannak a fociban, nagyobb baj is történhetett volna.

 - fogalmazott Mursits.

Nagyon ijesztő volt a sebe:

Fotó: rangado.hu

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.