Hiába veszi át ingyen a szombathelyi hulladékudvar, a Bucsu felé vezető kis úthoz is kicipelik a szemetet

Nagy Donát 2020-08-10 09:59:00
Itt nem arról van szó, hogy egyesek szétdobálják a flakont és a csokipapírt, hanem tudatosan kihordják a zöldterületre a hulladékot.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Olvasónk hívta fel a figyelmet egy illegális szemétlerakóra, amelyről képeket is készített a vasmeg.eu blog számára.

/VASMAG.EU/

Miért? Szemétdomb a népszerű kirándulóhely mellett. Nemrég ìrtunk a Sé melletti facélia mezőről, ami júniusban virágzott, és kicsit különlegessé varázsolta Szombathely határát. A mezző egy népszerű kerérpár-túraút mellett vezet el, amelyen el lehet jutni Bucsun át Bozsokig, majd akár Kőszegig is. Az útvonal főleg hétvégéken népszerű, rengeteg bringás teker erre.

Számos szombathelyi kedvelt biciklis túraútvonala a Szombathelyt Bucsuval összekötő 87133-as jelű gazdasági út, ahol szinte zavartalanul lehet bringázni. Itt eleve kevés autó jár, most pedig, hogy a 89-es úton lévő hidat javítják, eleve le is van zárva az útszakasz a gépjárműforgalom elől.

Az út mellett néhol sajnos látni eldobált flakonokat, sörös dobozokat, de ez most a "kisebbik" probléma.

Szombathely felől érkezve, a Nyeste-Nyár-patak után egy meredekebb domb következik, amelynek végén kis elágazás is található. A biciklisek itt többnyire szeretnek is megállni pár percre szusszanni.

A leágazást egyesek azonban nem pihenésre, hanem a hulladék lerakására használják.

Van itt kidobott matrac, gumiabroncs, építési törmelék, mindenféle rongyok, zacskók. Igazából semmi olyan, amit ingyenesen ne vennének át a szombathelyi Hulladékudvaron a Körmendi úton. Ezeket sajnos szépen be is növi a fű.

Az illegális hulladéklerakás kisebb mennyiségben szabálysértés, nagyobb tételben pedig bűncselekmény. A törvény szerint az előbbi kategóriába tartozik a háztartási, a jogszabály megfogalmazása szerint a hulladék kihelyezése a falu, város vagy éppen az erdő szélére. Ezen ügyek március 1-től újra a rendőrség hatáskörébe tartoznak. A szabálysértéskor kiszabható bírság maximális összege 150 ezer forint. Nagy mennyiség esetén (egy utánfutónyi már biztosan az) akár 3 év, nagy mennyiségű veszélyes hulladék (azbeszt, olajos vagy festékes vödrök, kannák stb.) lerakásakor pedig 5 év börtönt is kaphat az elkövető.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.