Egy olvasónk szólt arról, hogy már hetek óta halmokban állnak a levágott fák a sárvári utak mellett. Körülnéztünk, tényleg siralmas a helyzet. Ezt a fotót például a Szatmár utcában lőttük:
Ezt pedig a Kodály Zoltán és a Bartók Béla utcák találkozásánál:
Információink szerint a fákat azért kellett megmetszeni, mert az ágaik túl közel nőttek az elektromos vezetékekhez. Ezzel eddig nincs is semmi probléma, a levágott ágak viszont már tényleg régóta éktelenkednek az utak mellett, ami nem csak azért baj, mert elcsunyítják a város látképét.
Olvasónk ugyanis arról is beszámolt, hogy a Gárdonyi Géza utcában néhány levágott ág annyira közel volt az aszfalthoz, hogy már elérték az autókat, több kocsit meg is karcoltak a gallyak. A gyalogosoknak sem volt könnyű feladat kikerülni az ágakat, a sötétben pedig előfordult olyan is, hogy valakit arcon csapott egy vessző.
Kilátogattunk a Gárdonyi utcába, ott azonban már csak néhány szálkát találtunk, a gallyakat azóta már elszállították a szakemberek.
Ezután megkerestük az E.ON-t, hogy megtudjuk, meddig maradnak a fák alatt a levágott ágak. Tőlük azt a választ kaptuk, hogy a hálózat környezetében lévő fák gallyazását alvállalkozóval végezik. Ők már több hete dolgoznak a város területén, az ő feladatuk lenne a levágott gallyak elszállítása is. Mivel nagy területről van szó, még nem értek körbe a városon, de az E.ON munkatársai azt mondták a lapunknak, hogy intézkedtek az ügyben, a következő napokban elszállításra kerülnek a levágott ágak.
Szólj hozzá!
Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.
Nagyot szólt a Delta-akció.
Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.
59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.
A Szolnok lett és görög ellenfelet kapott.
Gratulálunk a díjazottaknak!
„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.
A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.
Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.
100-at megrendeltek, 30 megérkezett, 24 forgalomba állt.
Mutatjuk a részleteket!
Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.
Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.
Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.
A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.
Három ember sérült meg, egyikük súlyosan.