Hende Csaba Parragh László apósától bérel új képviselői irodát Szombathelyen

Farkas Bazsi 2019-04-25 09:31:00
A bérbeadó cég tulajdonosának lánya, Parragh Bianka, a jegybank monetáris tanácsának a tagja.

Irodát váltott Hende Csaba exminiszter, Szombathely fideszes országgyűlési képviselője. A bérbeadó cég tulajdonosának lánya, Parragh Bianka, a jegybank monetáris tanácsának a tagja, a kormánybarát kamarai tótumfaktum, Parragh László felesége. Az 50 négyzetméteres ingatlanért havonta 149 ezer 225 forintot fizet a képviselő.

Az új parlamenti ciklusban új helyre költözött Hende Csaba fideszes országgyűlési képviselő szombathelyi irodája - írja cikkében az atlatszo.hu. Hende az előző ciklusban a 11-es Huszár úti laktanya épületében bérelt egy 109,25 négyzetméteres irodát, ezért havi 360 ezer forintot fizetett az Apáczai Csere János Alapítványnak - derült ki a lap közérdekű adatigényléséből


Új irodájának helyét pedig a Reno-Rent Kereskedelmi és Fővállalkozói Kft.-től bérli. Itt 50 négyzetméterért 149 ezer 225 forintot fizet ki havonta. Ez, ha csak egy árnyalattal is, de azért magasabb mint a kínálati árak a hirdetések szerint.


Az Átlátszó kereste az alapítványt, hogy miként érintette őket Hende távozása, korábban ugyanis voltak pénzügyi nehézségeik, 6 évvel ezelőtt az egyetem kivonulása okozott hiányt a költségvetésükben.


Az alapítvány kuratóriumi elnöke, Kovács Jenő az Áltászónak azt mondta, hogy  mivel a Waldorf Iskola is tőlük bérel termeket, és az iskola egyre több osztállyal működik, így most éppen, hogy helyhiánnyal küzdenek. Hende felszabaduló egykori irodájába már be is költöztek új bérlők, így őket a költözés hátrányosan nem érintette.


Sokkal érdekesebb azonban, hogy ki is Hende új irodájának bérbeadója. A Reno-Rent Kft. tulajdonosa ugyanis Horváth Endre, akinek a lánya Parragh Bianka, az MNB monetáris tanácsának tagja, veje pedig Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke
 

Az idén 40 éves Horváth Bianka 2010-ben kötött házasságot Parragh Lászlóval (fel is vette férje családi nevét), róla pedig közismert, hogy régóta az egyik fő támogatója az Orbán-kormány gazdaságpolitikájának. Még az első Orbán-kormány idején, 1998-ban a miniszterelnök gazdasági tanácsadója lett, aztán rá két évre a kormány segítségével az egyik, főként magyar hátterű cégeket képviselő érdekvédelmi szövetség, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökévé választották, ahonnan azóta is kirobbanthatatlan az amúgy csempe- és szaniterkereskedő céget gründoló Parragh - írta 2017-es cikkében a 24.hu.


 

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.