Hende Csaba nem szavazta meg a Parlametben, hogy Szombathely 1 milliárd 300 millió forintért új buszokat vásároljon

Farkas Bazsi 2019-07-08 17:20:00
Ágh Péter is nemet nyomott a javaslatra.

A központi költségvetésről szavaz hétfőn a magyar országgyűlés, az LMP frakciója pedig egy olyan módosító indítványt nyújtott be, ami 1 milliárd 300 millió forintot biztosított volna Szombathely tömegközlekedésének modernizációjára. Ez a pénz arra lett volna elég, hogy a 30 év körüli átlagéletkorral rendelkező, 46 járművet felsorakoztató buszparkokból 6-ot lecseréljenek új típusú CNG üzemű, azaz sűrített földgázzal hajtott buszokra, melyek által a zajszennyezés is jelentősen csökkenne: a CNG-motor zajszintje ugyanis jóval alacsonyabb, mint a hasonló dízel járműveké.

Erre a pénzt a Budapest-Belgrád vasútvonal  - ami egyébként túlárazott és pazarló - megépítésének leállításával csoportosította volna át a képviselőcsoport.

A Fidesz azonban leszavazta a javaslatot.

Nemmel szavazott Szombathely országgyűlési képviselője, Hende Csaba is.

De a korábban a városi közgyűlésben ülő Ágh Péter is a NEM gombot nyomta meg. 


 
Nyelhetjük a füstöt tovább.

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.