Létrejött a nagy találkozó: Hende és Nemény kezet fogtak

Farkas Bazsi 2020-02-03 16:08:00
Ha kell, Szombathely érdekében annyiszor megyek Budapestre, ahányszor csak kell - mondta Nemény.

Budapest vagy Szombathely - nagyjából ez volt a dilemmája annak, hogy hol találkozzon Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathely polgármestere és Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség parlamenti képviselője. 

Nemény egy interjúban mondta el, hogy polgármesterré választása után levélben kereste meg Hendét, hogy találkozót szervezzenek, hiszen Szombathely érdekében kell, hogy együtt dolgozzanak. Nemény aztán azzal folytatta, hogy Hendétől hiába várt, nem kapott választ.

Hende ezután a Facebook-oldalán posztolta ki a Neménynek küldött válaszlevelet, bizonyítva ezzel, hogy válaszolt a polgármesternek. Nemény később elnézést kért, mondván, a levelet valószínű elkeverték a titkárságán. 

Hende egyébként Budapestre hívta találkozni Neményt, a polgármester azonban ahhoz ragaszkodik, hogy Szombathelyen találkozzanak. Nemény azt mondta, több osztályvezetőt és önkormányzati iroda vezetőt szeretne magával vinni, hiszen így lehetne eredményes a találkozó, viszont ekkora apparátust nem lenne szerencsés Budapestre utaztatni.

Egyébként valóban érthetetlen, hogy Hende miért akarja a fővárosba rendeli a szombathelyi városvezetést, akkor mikor ő rendszeresen tartózkodik Szombathelyen. Olvasóink jelezték, hogy a hétvégén többen a Vásárcsarnokban látták a parlamenti képviselőt, de volt olyan is, aki nording walkingolás közben pillantotta meg a politikust. 

Hende egyébként hivatalból minden szombathelyi közgyűlésre megkapja a meghívót. Míg korábban sokszor ült be a testületi ülésre, sőt fel is szólalt egy-egy ügyben, addig a tavaly októberi választás óta egyszer sem vett részt a tanácskozáson.

Na de úgy látszik, hogy Nemény egy huszárvágással oldotta meg a találkozó helyszínén gubancolódott gordiuszi csomót és mai budapesti útján találkozott Hende Csabával, amiről posztolt is egyet a Facebookon.

Dr. Nemény András

A Modern Városok Program állásáról és újragondolásáról egyeztettem B... udapesten a területért felelős helyettes államtitkár asszonnyal. Alacsonypadlós elektromos buszokat és a balesetveszélyes helyeken körforgalom kialakítását szeretnénk a meghiúsult projektek helyett. Az találkozón vendég volt Hende Csaba is, aki egyetértett az elképzeléseinkkel. Így most már együtt próbáljuk elérni a cserét a kormánynál.

Ez egyelőre még tényleg csak egy kézfogás volt, azonban jövő hét hétfőre egyeztettünk egy időpontot, amikor hosszabb időre leülünk majd, hogy átbeszélhessük a Szombathelyt érintő, megoldandó problémákat. Ha kell, akkor a város érdekében annyiszor utazok Budapestre, ahányszor csak kell - mondta az Ugytudjuk.hu-nak Nemény. 


 

Szólj hozzá!

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.