Hatalmasat küzdöttek a csajok: magyar arany a világbajnokságon!

ugytudjuk.hu 2019-08-25 15:07:00
Csak úgy potyognak az érmek a szegedi kajak-kenu vb-n.

A Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású női kajaknégyes aranyérmet szerzett, a férfi kajaknégyes pedig ötödik lett 500 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, s ez újabb négy plusz négy kvótát jelent Magyarországnak a jövő évi, tokiói játékokra.

    

A kvótaszerzés szempontjából ez a két szám volt a legfontosabb a vb-n, mert  négy-négy versenyzői olimpiai indulási jogot lehetett bennük szerezni, másrészt a kvartettek számára nincs pótkvalifikáció.
    


A magyar női négyes 2017-ben és 2018-ban is megnyerte ezt a számot a vb-n - 1978 óta egy kivétellel csak a magyarok és a németek diadalmaskodtak benne -, és nem mellesleg olimpiai címvédő is. Ezúttal a mindössze 19 éves, ifjúsági világbajnok Gazsó Alida Dóra sztrókolta a hajót, mögötte a rutinos Csipes Tamara, Medveczky Erika és Bodonyi Dóra alkotta a képzeletbeli motort.
    


A rajt - szokás szerint - nem sikerült jól a magyaroknak, de aztán méterről méterre jöttek előre, féltávnál már megelőzték az addig elöl lévő fehéroroszokat. A táv második fele is remekül sikerült Csipeséknek, a lelátó elé már tisztán vezetve érkeztek, végül sikerült ismét megszerezniük a világbajnoki címet.
    


Ezzel női kajakban a megszerezhető hatból öt kvótát begyűjtöttek a magyarok Szegeden. 
    


A férfiaknál csak európai nemzetek kerültek a kilenc közé, így a magyaroknak mindenképpen a legjobb hét között kellett zárniuk az olimpiai kvóták megszerzéséhez - a kvartettek kvótaelosztásánál alapelv, hogy ha kevesebb mint négy kontinens versenyzői végeznek az 1-10. helyen, a tizedik, a kilencedik és ha szükséges, mint ezúttal is, még a nyolcadik helyezettek kvótáit is újraosztják, amíg meg nem lesz a négy részt vevő földrész. 
    


Jól rajtolt Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs és Kuli István, de hamar leszakadt az élen lapátoló, címvédő németektől és a tavaly második spanyoloktól. Az aranyért ezúttal is ez a két hajó csatázott - német címvédés lett a vége -, mögöttük azonban óriási harc alakult ki a bronzért és a további kvótás helyekért. A magyarok jól tartották a pozíciójukat, végül szoros befutó után az ötödik helyen végeztek. 
    


A női kajakhoz hasonlóan férfi kajakban is a megszerezhető hatból öt kvótát gyűjtöttek a vb-n a magyarok, akik így 12 olimpiai indulási joghoz -  öt-öt férfi és női kajakoshoz, valamint két női kenushoz - jutottak Szegeden.



A vb-programba tavaly visszakerült kenu négyes 500 méteres számban a magyar egység - Korisánszky Dávid, Bakó Tamás, Sáfrán Mátyás és Mike Róbert - az ötödik helyet szerezte meg. Ez nem olimpiai szám.
    


A vb a délutáni 5000 méteres döntőkkel zárul, ezek a számok nem szerepelnek az olimpiai programban. (MTI)

Szólj hozzá!

A főváros után Sárvárra, Hévízre és Bükre látogatott eddig idén a legtöbb turista

A magyarok utazási kedvét igazán a húsvéti ünnep és a tanítási szünet robbantotta be, és kimagasló eredményeket hozott a májusi hosszú hétvége is.

Csendes, motoros felvonulással búcsúznak ’Almától’, szombaton, Győrben

A tragikus körülmények között elhunyt motorost, egyedi módon kísérik utolsó útjára. 

Ma van a család nemzetközi világnapja

A legfontosabb egység az életünkben, de vajon kinek mit jelent?

Idén is a Paks nyerte a Magyar Kupa döntőjét

Büntetőpárbaj végén fricskázták meg újra a Ferencvárost.

Vádemelési javaslatot tett a rendőrség a szombathelyi zebrás kettős gázolás ügyében

Maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség miatt folytattak büntetőeljárást.

Danny Van Poppel nyerte a Tour de Hongrie győri befutóját

A 100 éves verseny első szakasza az ETO Parkban ért célba, Pelikán János a legjobb magyar.

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.

Veréssel fenyegettek meg egy szombathelyi önkormányzati képviselőt

A képviselő kitiltotta a férfit a szociális bérlakásokból, emiatt akart rá kezet emelni.

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.