Hatalmas, egybefüggő mozaikot találtak egy olasz szőlőültetvény alatt

Fehér Buda 2020-05-29 17:27:00
Hihetetlenül jó állapotban van a kétezer éves alkotás.

Tökéletes állapotban lévő, római kori mozaikot találtak az olasz Verona városában. A mozaik egy hatalmas villához tartozhatott, amelynek a romjait még 1922-ben fedezték fel a régészek. A villa maradványait közel száz éve nem tárták fel teljesen, a veronai régészek azonban tavaly nyáron folytatták, amit a múlt század elején elkezdtek a felmenőik. Az ásatásnak azonban most a koronavírus-járvány tett keresztbe, hiszen Verona Olaszország északi részén található, ahol a legnagyobb pusztítást végezte a vírus.

A napokban aztán folytatódhatott a feltárás, a régészek több méternyi föld alatt végül olyan lélegzetelállító látványra bukkantak, amelyre még maguk sem számítottak. A régészek vezetője a mozaik felfedezése után egyből nekiállt egyeztetni a föld tulajával, a régészek ugyanis teljesen fel akarják tárni a szőlőültetvény alatt fekvő kincseket.

Comune di Negrar di Valpolicella

28 MAGGIO UN DIRITTO FONDAMENTALE PER OGN... I BAMBINO L'Onu ha stabilito che le attività ludiche fanno parte dei diritti fondamentali di ogni bambino. Per ricordarlo e "ricordarcelo", nel 1998 è stato designato il 28 maggio come la giornata mondiale del gioco.

A mozaikra már a város polgármestere is felfigyelt, ő azt mondja, hogy mindenképpen megegyeznek majd a föld tulajával, mert mindenképpen be akarják mutatni a kincset.

Az országban eddig egyébként szüneteltek az olasz történelmet bemutató kiállítások. A járvány visszaszorultával azonban lassan újranyitnak a kulturális örökséget bemutató intézmények, Pompeit például jövő kedden nyitják újra, a látogatókat hatalmas kedvezménnyel várják a régészek. De megnyílik majd a Colosseum is, ahova csak online lehet jegyet váltani, a látogatók pedig csak maszkban, lázmérés után léphetnek majd be az épületbe.

Forrás: The Guardian

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.