Harry herceg és Meghan Markle beintett az angol bulvárlapoknak

Fehér Buda 2020-04-20 18:37:00
Többet nem kívánnak együttműködni velük.

Harry herceg és Meghan Markle néhány hónapja jelentette be, hogy hátat fordítanak az uralkodói életüknek az Egyesült Királyságban. Egy ideje már tudni lehet, hogy a döntésükhöz az is hozzájárult, hogy Markle-t gyakorlatilag minden nap meggyanúsította valamivel egy-egy bulvárlap. Sokak szerint az angol lapok már odáig fajultak, hogy Harry attól félt, ugyanaz fog történni a feleségével, mint Diana hercegnővel.

Ezeket a pletykákat most alátámaztja Harry és Markle levele, amit a négy legnagyobb angol bulvárlapnak, a The Sun-nak, a Daily Mirror-nek, a Daily Mail-nek és a Daily Express-nek küldtek meg, amiben azt írják, hogy

ezentúl nem hajlandóak magukat felajánlani a click-bait és a rágalmazások világának.

Sőt, a pár azt is leírta, hogy innetől fogva a sajtósaik az egyik lap kérdéseire sem hajlandóak válaszolni. A döntés okaként azt írják, hogy aggasztónak találták, hogy a lapok képesek olyan cikkeket megjelentetni mind az online, mind a nyomtatott felületükön, amelyről már a megjelenés előtt tudják, hogy hamis információkat, ferdítéseket tartalmaz. 

A levelet végül azzal zárják, hoy nem a kritikák elől akarnak elbújni, hanem a média olyan részétől akarják magukat elzárni, amit az olvasók sosem látnak. Harry és Meghan szerint ugyanis a rágalmazásoknaak egy idő után már súlyos következményei lehetnek, és olyan súlyos árat követelhetnek, amelyre sokan nem is gondolnának.

Harry és Meghan egyébként nem először indított hadjáratot a bulvárlapok ellen, Meghan például nemrég beperelte a Mail on Sunday nevű lapot, ami leközölte azt a privát levelét, amit az apjának írt. 

Forrás: The Independent

Szólj hozzá!

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.