Három szombathelyi játékos is bekerült a női labdarúgó-válogatott bő keretébe

Kovács Lilla 2020-09-08 14:27:37
A Haladás-Viktória FC két labdarúgója biztosan utazhat az EB-selejtezőkre, egy játékos pedig a tartalékosok közt kapott helyet.

Bíró Barbara, Horti Boglárka és Fördős Beatrix is meghívott kapott Markó Edinától, a női A-válogatott szövetségi kapitányától. A magyar csapat Svédországban és Lettországban játssza két EB-selejtezőjét, a mérkőzésekre 23 fős kerettel utaznak, ennek Bíró és Horti már biztos tagja. Fördős a tartalékok közt kapott helyett másik hét fiatal játékossal. Ők az edzőtáborban bizonyíthatják, hogy lehet rájuk számítani, ha az utazó keretből valaki mégsem tudná vállalni a játékot. 

 

 "Mindent megteszünk annak érdekében, hogy lejátszhassuk az előttünk álló két idegenbeli mérkőzést" – nyilatkozta Markó Edina az MLSZ.hu-nak.

 

Ebben a helyzetben egy megoldandó feladatot látok. Azt erősítem a lányokban is, hogy minden tényezőt ki kell zárnunk és arra készülnünk, hogy le tudjuk játszani a találkozókat. De persze az egészség a legfontosabb! Sok a bizonytalanság, de mi mindenképp játszani szeretnénk. Ez után legközelebb októberben, hazai pályán fogadjuk Szlovákiát, már csak ezért is fontos lenne, hogy előbb találkozzon és tétmeccset játsszon a csapat. A keret összeállítását is megbonyolította a járvány, a légiósaink például nem jönnek haza az első, svéd meccs előtt. A teljes kerettel így csak két edzésünk lesz együtt, abból egy a mérkőzést megelőző hivatalos edzés. Az utazást megelőző edzőtáborba behívtam az itthon szereplő lányokat, akik még az itteni tréningeken bizonyíthatnak és bekerülhetnek az utazó csapatba is, például ha valaki nem tud hozzánk csatlakozni, pozitív lesz a tesztje.

 

A női A-válogatott szeptember 17-én Svédországban, majd 22-én Lettországban lép pályára Eb-selejtező mérkőzésen.

 

A női A-válogatott kerete:

Kapusok: Szőcs Réka (MTK Hungária FC), Bíró Barbara (Haladás-Viktória FC), Erős Evelin (Kelen SC)

Védők: Kovács Laura (SC Sand), Turányi Lilla (FC Bayer 04 Leverkusen), Mosdóczi Evelin (Ferencvárosi TC-Telekom), Csiki Anna (Göteborg FC), Németh Hanna (Indiana University Athletics), Szemán-Tóth Barbara (MTK Hungária FC), Nagy Virág (Ferencvárosi TC-Telekom)

Középpályások: Kocsán Petra (MTK Hungária TC), Fenyvesi Evelin (Ferencvárosi TC-Telekom), Csiszár Henrietta (FC Bayer 04 Leverkusen), Csányi Diána (MTK Hungária FC), Rácz Zsófia (Astra-Alef HFC-Üllő), Zeller Dóra (FC Bayer 04 Leverkusen), Horti Boglárka (Haladás-Viktória FC), Pusztai Sára (Ferencvárosi TC-Telekom)

Támadók: Zágor Bernadett (SKN St. Pölten), Vágó Fanny (Ferencvárosi TC-Telekom), Németh Loretta (MTK Hungária FC), Jakabfi Zsanett (Vfl Wolfsburg), Süle Dóra (SC Sand)

Tartalék játékosok: Barti Luca (FTC-Telekom), Schildkraut Fruzsina (DVTK), Varga Luca (MTK Hungária FC), Papp Luca (FTC-Telekom), Nagy Fanni (DVTK), Boros Kinga (DVTK), Demeter Réka (MTK Hungária FC), Fördős Beatrix (Haladás-Viktória FC)

 

 

Szólj hozzá!

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.

Augusztusban is folytatódnak a Rómer Múzeum népszerű, nyitott tárlatvezetései

Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.