Harmincnál is több lehet az új-zélandi vulkánkitörés áldozatainak száma

ugytudjuk.hu 2019-12-10 12:04:00
A hatóságok már nem találtak életre utaló nyomokat a szigeten.

Nemrég írtunk arról a vulkánkitörésről, amely Új-Zéland egyik szigetén történt. A sziget maga az ország egyik nagy látványossága, mert a vulkanikus tevékenység miatt olyan, mintha fehér lenne a föld. 

A szigeten a vulkán kitörésekor nagyjából ötvenen tartózkodtak. Közülük 23 embert sikerült kimenekíteniük a hatóságoknak. Öt holttestet is találtak, több túlélő életveszélyes állapotban van. 

Michael Schade on Twitter

My god, White Island volcano in New Zealand erupted today for first time since 2001. My family and I had gotten off it 20 minutes before, were waiting at our boat about to leave when we saw it. Boat ride home tending to people our boat rescued was indescribable.

A hatóságok a kitörés óta azonban nem tudják megközelíteni a vulkán környékét a hatalmas hamufelhő miatt, ami még a túlélőket szállító hajókat is fenyegette. Annyit azonban elárultak, hogy a többi turista valószínűleg nem élte túl a kitörést, ugyanis életre utaló nyomokat nem láttak a helikopterekből.

Az egyik túlélő, Dina, Twitteren osztotta meg, mit élt túl. Azt írja, először fel sem fogta, mi történik, akkor gondolt először arra, hogy nagy lehet a baj, amikor a hajó legénysége azt mondta nekik, hogy menjek be a zárt helyiségre, mert hamarosan eléri őket a hamufelhő.

Dina on Twitter

White Island volcano eruption. This is video we were taking as our boat tried to get us a safe distance before going back for survivors. It didn't dawn on us right away what had just happened or that there were still people were still on the island. #whiteislanderuption https://t.co/YCajksiCLU

Ezután az ő hajójukról indult el néhány mentőcsónak, amely néhány perccel később sérültekkel tért vissza. Egy másik túlélő, Allessandro Kauffmann már Instagramon írt arról, hogy két csoport látogatta meg a szigetet aznap. Az első csoport nagyjából öt perccel a robbanás előtt hagyta el a vulkán területét, de a második csoportnak esélye sem volt a menekülésre.

(Metro)

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.